6. 7. 2013 | Jaromír Orel

Jazzový weekend na Slovácku: ve Hvězdě i na Jančovce

Tiskové zprávy
Už po 14. se letos na Slovácku sejdou jazzoví hudebníci z obou stran Moravy a Dunaje. Z Prahy dorazí Jana Koubková a Quartet Milana Svobody, z Bratislavy Jazzonance (Lubo Šrámek a Berco Balogh). Domácí jazzovou scénu budou zastupovat JazzGang a Kyjovská jazzová sešlost

Už po 14. se letos na Slovácku sejdou jazzoví hudebníci z obou stran Moravy a Dunaje. Z Prahy dorazí Jana Koubková a Quartet Milana Svobody, z Bratislavy Jazzonance (Lubo Šrámek a Berco Balogh). Domácí jazzovou scénu budou zastupovat JazzGang a Kyjovská jazzová sešlost. 14. CZ&SK Hello Jazz Weekend startuje v pátek 12. 7. od 19.30 hod. v kině Hvězda Uherské Hradiště a v sobotu od 18 hodin dorazí i do kyjovské Jančovky. Skvělá muzika od špiček česko-slovenské jazzové scény opět na Slovácku!

Jana Koubková patří již léta k předním osobnostem českého jazzu. Už od svých šesti let zpívá ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v roce 1975 v Jazz Sanatoriu Luďka Hulana. Od té doby si prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion.

Quartet Milana Svobody navazuje na tradici moderního jazzu 60. a 70. let. Objevují se zde však také vlivy rocku, folklóru a soudobé hudby vážné. Se svým kvartetem koncertoval Milan Svoboda téměř po celé Evropě, ale také v USA či v Indii.

Jazzonance se pohybují v moderním vokálně-instumentální jazzovém stylu v čele s etablovaným slovenským zpěvákem Bercom Baloghom. Koncept akustického jazz piano tria se sólovým zpěvákem je obohacený o různé sólové nástroje.

Formace Jazzgang vznikla v roce 2001 na půdě hradišťského Gymnázia. Od roku 2007 skupina hraje v ustálené sestavě a její repertoár zahrnuje zpívané i instrumentální skladby, a to od klasického jazzu až po moderní funky.

Kyjovská jazzová sešlost je spojením dvou původně samostatných kapel: zkušených Empiric Jazz a Yoof Jazz, vzniklé z iniciativy žáků ZUŠ Kyjov).

http://jazz.tvslovacko.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.