5. 2. 2013 | Ivan Vacke

Je Tomáš Šulaj robot?

Tiskové zprávy
Dlouhých sedm let uplynulo od okamžiku, kdy komedie Autobus na lince 21 měla na Malé scéně Slováckého divadla derniéru. Těžké loučení s oblíbeným titulem vyprovokovalo nápad pokračovat s inscenací dál i po uherskohradišťské derniéře a nabízet příběh divákům mimo domácí scénu i po oficálním ukončení její existence pod hlavičkou Slováckého divadla

Dlouhých sedm let uplynulo od okamžiku, kdy komedie Autobus na lince 21 měla na Malé scéně Slováckého divadla derniéru. Těžké loučení s oblíbeným titulem vyprovokovalo nápad pokračovat s inscenací dál i po uherskohradišťské derniéře a nabízet příběh divákům mimo domácí scénu i po oficálním ukončení její existence pod hlavičkou Slováckého divadla. Nápad se ukázal být dobrým a tak Tomáš Šulaj stále tu a tam baví publikum mimo domovskou scénu svými hereckými kreacemi, ke kterým svádí osm postav napsaných autorem Kevinem Klingem. Když říkáme tu a tam, znamená to, že pauzy mezi jednotlivými reprízami jsou mnohdy i několikaměsíční. Tomáš Šulaj ale třeba i po třičtvrtě roce rozehraje 70 minutový příběh téměř bez přípravy, jen s krátkou oprašovací zkouškou. Jak je možné, že pod náporem nových a nových textů a rolí, které je neustále nucen vstřebávat, devět let starý hodinový monolog z paměti nevymizí? Tuhle otázku jsme mu položili po jednom z úspěšných představení „Autobusu“ a dočkali jsme se překvapivé reakce. Usmál se a s výmluvným nechápajícím výrazem, co že nám připadá na jeho paměti tak obdivuhodné, odpověděl: „Prostě jsem ten text z hlavy ještě nevymazal, no … a co má být.“ Přiznáváme, že od tohoto rozhovoru se často přistihujeme v pozici skrytých pozorovatelů a věříme, že uvidíme čouhat z Tomova límce USB redukci nebo že mu odněkud z vlasů vypadne SD karta s nápisem „divadelní texty“. Nic takového se zatím nestalo a tak nám nezbývá, než věřit, že Tomáš není robot, ale profesionální umělec s dlouholetou praxí. Chcete-li být u ojedinělé One Man Show Tomáše Šulaje, přijďte v pondělí na Malou scénu Slováckého divadla. „Autobus“ vyjíždí na linku 21 přesně v 19.oo. Vstupenky jsou v předprodeji Slováckého divadla.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.