19. 4. 2013 | Jaromír Orel

Kdyby tisíc klarinetů: Výzva „Gramo nostalgie“

Tiskové zprávy
Najdete ještě doma staré československé gramofonové desky z první poloviny 60. let? Či dokonce desky se skladbami, které zazněly ve filmu Kdyby tisíc klarinetů? Pokud ano, pak neváhejte a vezměte je s sebou na speciální projekci snímku, která se koná v kině Hvězda

Najdete ještě doma staré československé gramofonové desky z první poloviny 60. let? Či dokonce desky se skladbami, které zazněly ve filmu Kdyby tisíc klarinetů? Pokud ano, pak neváhejte a vezměte je s sebou na speciální projekci snímku, která se koná v kině Hvězda v úterý 23. 4. od 15 hodin. Po projekci filmu si v „Gramo nostalgii“ v kavárně kina Hvězda můžeme u gramofonu společně příjemně zavzpomínat a třeba i zatančit!

Výzva se týká další projekce nového programu Bio Nostalgie - prostoru (nejen) pro seniory, kteří si chtějí zajít do kina odpočinout, zasmát se, zavzpomínat,... Dnes již legendární český filmový muzikál Kdyby tisíc klarinetů z roku 1964, který je postaven na groteskní možnosti přeměny zbraní v hudební nástroje, je skvělými písněmi doslova napěchován. Dobové hity zpívají Karel Gott, Eva Pilarová, Hana Hegerová, Waldemar Matuška, Jiří Suchý, Jiří Šlitr či Pavlína Filipovská.

Přibližně od 17.30 hod. se v kavárně kina rozezní tóny písní z gramofonu. „Po chvíli hledání jsem doma objevil hromádku stařičkých singlů. Stačilo je jen trochu oprášit… Věřím, že se diváci nenechají zahanbit a vytasí se také se svými vinylovými poklady,“ vyzývá Jaromír Orel z Městských kin, který s nápadem uspořádat „Gramo nostalgii“ přišel. Diváci nad 60 let za projekci zaplatí pouhých 30 Kč, ostatní 40 Kč, na akci v kavárně je vstup volný.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.