30. 5. 2020 | Marika Blažková

Ke Dni dětí město opět rozezní hudební lavičky Základní umělecké školy

Tiskové zprávy
ZUŠ
Fotogalerie

S originálním dárkem k letošnímu Dni dětí přišla Základní umělecká škola Uherské Hradiště. Ulice a náměstí města opět rozezvučí hudebními lavičkami s nahrávkami svých nadaných žáků, a potěší tak návštěvníky, kteří se budou moci v odpočinkových zónách zaposlouchat do své oblíbené hudby.

Projekt s názvem „Hudební lavičky“ vznikl za podpory města Uherské Hradiště a lavičky se poprvé rozezněly loni v září k 80. výročí založení školy. Nyní se děti i dospěláci mohou těšit na obměněný repertoár v podobě 10 nových nahrávek.

Hudba bude doprovázet obyvatele na lavičkách na pěti místech v centru Hradiště:

Hudební lavička vypadá podobně jako ta obyčejná, poznáte ji podle kovového hranolu, který je po stisku tlačítka připraven zahrát kolemjdoucím vždy po dvou skladbách z koncertního repertoáru ZUŠky. Návštěvníci města si budou moci připomenout některá hudební čísla z koncertů Zuška do ouška, která znají z Youtube, nebo písničky z cédéčka, které cimbálové muziky ZUŠ vydaly vloni.

Z laviček budou znít pro obyvatele tyto skladby:

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.