16. 5. 2013 | Jaromír Orel

Kino Hvězda létu vstříc: otevřené kino, hudba v atriu a „letňák“

Tiskové zprávy
Opět je tu čas, kdy krásné počasí láká k procházkám mimo naakumulované teplo bytů. Kino Hvězda Uherské Hradiště se proto opět hlásí k nové tradici nočních otevřených kulturních zařízení

Opět je tu čas, kdy krásné počasí láká k procházkám mimo naakumulované teplo bytů. Kino Hvězda Uherské Hradiště se proto opět hlásí k nové tradici nočních otevřených kulturních zařízení a v pátek 24. 5. v něm bude připraven pro širokou veřejnost speciální komponovaný program. Hvězda postupně nabídne tři filmy v sále kina: Kovář z Podlesí (15.30 hod.), Hypnotizér (17.30 hod.), Nazareth - Nekonečný rockový mejdan (20.30 hod.). Pro ty, co dají raději přednost živé hudbě, bude od 20.00 hod. připraven v atriu kina koncert uherskohradišťské rockové kapely Gerischau, který zde odstartuje pravidelné hudební podvečery. Prohlídku kina, nabízející možnost navštívit unikátní atrium na střeše sálu kina a zajímavé prostory v zákulisí kina, může veřejnost podniknout v čase od 21.30 do 24.00 hodin.

Sezóna Letního kina Smetanovy sady bude zahájena v pátek 31. 5. v 21.00 hod. projekcí „animáku“ Doba ledová 4: Země v pohybu. „Letňák“ bude o pátcích a sobotách v provozu až do prvního zářijového týdne. K vidění budou filmy pro děti i rodiny, náctileté, ale i náročné diváky. Dramaturgicky je zaostřeno na Jiřinu Jiráskovou, Jiřího Menzela a Zdeňka Lišku. Letos navíc Městská kina přichází s novinkou pod názvem „Foto-sady“. Oč jde? Před vybranými projekcemi v Letním kině budou jako bonus promítány krátké prezentace autorských souborů fotografií. „Chtěli bychom tímto vyzvat všechny zájmové i profesionální fotografy z regionu, kteří se domnívají, že mají co nabídnout, aby nás kontaktovali. Sada fotografií by měla být koncepčně či tematicky profilovaná a neměla by obsahovat fotografie komerčního, soukromého či rodinného charakteru,“ vysvětluje Jaromír Orel z Městských kin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.