11. 6. 2020 | Jaromír Orel

Kino Hvězda plné hostů: 11 barev ptáčete, Morava, krásná zem a Psí láska

Tiskové zprávy
Městská kina

Není nad to dozvědět se o filmu více přímo od jeho tvůrců a zasvěcenců! Kino Hvězda Uherské Hradiště i v druhé polovině června proto nabízí hned tři programy, kde se diváci dozví mnoho zajímavých doplňujících informací.

V úterý 16. 6. nejdříve v 17:45 uvede film Psí láska uherskohradišťská mušerka a klubová kolegyně hlavní protagonistky Marie Kůrová. Od 20:00 na tuto projekci naváže dokument 11 barev ptáčete, vypovídají o vzniku snímku Nabarvené ptáče. Hosty tohoto programu bude duo režisérů Václav Marhoul a Vojtěch Kopecký. V sobotu 20. 6. začíná ve Hvězdě v 19:00 projekce netradiční trilogie Morava, krásná zem za účasti režiséra Petra Šprincla a producenta Marka Nováka.

V hlavních rolích trojky Ivana Slabáková, Zdeněk Junák, Jiří “Big Boss” Valter, Aleš Zbořil a Eva Machourková.

Dokument Lindy Kallistové Jablonské Psí láska přibližuje českou mušerku Janu Henychovou, která o samotě v zasněžené krajině severní Evropy pobývá jen se smečkou svých psů, aby se společně připravili na nejnáročnější závod psích spřežení v Evropě. Co ji tam přivedlo, co ji přináší radost a jaká zklamání? Bezprostřední Jana nejde daleko pro ostré slovo, o to ryzeji ovšem vyznívají její komentáře - ať už se týkají toho, co se kolem ní právě děje, nebo poodhalují její náhled na život, k němuž už neodmyslitelně patří štěkot psí smečky.

11 barev ptáčete nabízí unikátní pohled za oponu výjimečného snímku Nabarvené ptáče, které zanechalo stopu na evropských i světových festivalech. A není to pohled ani krutý, ani černobílý nebo málomluvný. Vyprávění režiséra Václava Marhoula a (ne)herce Petra Kotlára se proplétají rozličnými peripetiemi vzniku filmu a nabízí své subjektivní pohledy od začátku až do poslední klapky rok a půl dlouhého natáčení. Někdy úsměvné, někdy tvrdé…

Morava, krásná zem je originální trilogie reflektuje historii, identitu a kulturu Moravy. Série si klade jako své klíčové téma průzkum kořenů moravského nacionalismu. Vše je ovšem nahlíženo v notné nadsázce. První díl představuje experimentální western-horor z prostředí moravského Slovácka a přináší nový pohled na legendu o svatém Václavovi. Druhý díl nabízí ještě temnější sestup do duše Moravy, který je ale opojný jako mírně delirický stav po loku vína a rozžvýkání hroudy matky země. V třetím díle se diváci dozví, co mají společného folklór, black metal a zombies.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.