21. 3. 2019 | Jaromír Orel

Kintari přivezou do Hradiště tance, hudbu a bizarní masky Indonésie

Tiskové zprávy
Městská kina

Závěr festivalu dokumentárních filmů Jeden svět 2019 v kině Hvězda Uherské Hradiště bude zcela zasvěcen Indonésii. Tematický blok v pátek 29. 3. v 19 hodin zahájí dokument O čem sní pankáči, vykreslující lidsko-právní, sociální i ekologické problémy indonéské společnosti.

Po skončení projekce proběhne v kině beseda s Gitou Matlášková a Ivou Uhrovou - ekoložkami, které v Indonésii dlouhodobě pobývaly. Ve 21 hodin na ni naváže vystoupení originálního tanečního souboru Kintari za doprovodu Angklung Praha s bambusovým orchestrem. Součástí programu bude spojující hudební workshop hry na angklung pro všechny zúčastněné.

Skupina Kintari sdružuje české a indonéské tanečnice. V ČR působí skupina již 13 let a prezentuje zde tradiční umění zemí jihovýchodní Asie, především pak Indonésie. V repertoáru indonéských tanců má skupina tance z ostrovů Jáva, Bali, Lombok, Sulawesi, Sumatra, Sumba a Kalimantan. Výtěžky z různých vystoupení (workshopy, taneční kurzy, přednášky) soubor přispívá k realizaci rozvojových projektů na ostrově Lombok, kde Kintari podporuje vzdělání chudých dětí a zajišťuje humanitární pomoc do oblastí postižených přírodními katastrofami.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.