7. 2. 2014 | Josef Kubáník

Kočka na rozpálené plechové střeše už v sobotu

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo připravuje na sobotní večer premiéru slavného psychologického dramatu Kočka na rozpálené plechové střeše. V titulní roli se představí Jitka Josková, v dalších pak například Tomáš Šulaj, Klára Vojtková, Pavel Majkus

Slovácké divadlo připravuje na sobotní večer premiéru slavného psychologického dramatu Kočka na rozpálené plechové střeše. V titulní roli se představí Jitka Josková, v dalších pak například Tomáš Šulaj, Klára Vojtková, Pavel Majkus. „Mě osobně zajímá téma manželské věrnosti, nikoli však ve smyslu sexuální věrnosti, ale v tom, že manželství je závazek a to v dobách dobrých i zlých,“ zamýšlí se režisér novinky Michal Zetel.

O čem nejnovější uherskohradišťská inscenace slavné hry pojednává? „Starý pan Pollit se vrací z nemocnice. Všichni, kromě něho a jeho manželky vědí, že umírá. On však posílen falešnými nadějemi i svou buldočí povahou se pokouší vyřešit složitá rébus - komu odkáže své miliony. Významnou spojenkyni nalezne ve své snaše – kočce Maggie,“ těmito slovy popisuje děj hry dramaturgyně Iva Šulajová. „Skvělé rodinné drama, za které Williams obdržel v roce 1955 už svou druhou Pulitzerovu cenu, patří k tomu nejlepšímu, co můžeme divákům nabídnout,“ dodává dramaturgyně a těší se, že si publikum silný psychologický příběh na prknech uherskohradišťského divadla velmi vychutná.

Herci se na novinku těší, i když přiznávají, že práce na tak náročném titulu není jednoduchá. „Mám v sobě tolik emocí. Strach, očekávání, napětí,“ přiznává například představitelka hlavní role Jitka Josková s tím, že takovou roli herečky nedostávají každý den. „Mnohé o ní jenom sní a nikdy se jí nedočkají. Já jsem to štěstí měla,“ dodala herečka.

Její kolega Tomáš Šulaj pak chválí mladého režiséra. „Na Michalovi Zetelovi se mi líbí, že dělá čisté herecké divadlo bez zbytečných režijních schválností, které někteří režiséři mají rádi. Nechává herce, aby vycházel sám ze sebe a přesnými postřehy ho poposunuje k cíli. Je to krásná, čistá, činoherní práce,“ říká herec a prozrazuje, jakou postavu mu režisér svěřil. „Brick je bývalá velká sportovní hvězda, která zažila velké zklamání se svým nejlepším přítelem a se svou ženou Magie a tyto problémy řeší alkoholem. Stal se z něj regulérní alkoholik. Nerad bych prozrazoval pro diváky, kteří hru neznají, o jaké zklamání šlo, protože si myslím, že je to docela napínavé, sledovat jak se v ději postupně rozkrývají problémy celé rodiny.“

První diváci uvidí novinku Kočka na rozpálené plechové střeše v předpremiéře v pátek, slavnostní premiéra je připravená na sobotních 19.00 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.