23. 4. 2020 | Marika Blažková

Koncert k 80. výročí Základní umělecké školy Uh. Hradiště na obrazovkách televize TVS

ZUŠ
Fotogalerie

Záznam ze Slavnostního koncertu k 80. výročí založení Základní umělecké školy v Uherském Hradišti, který návštěvníci Klubu kultury odměnili v listopadu 2019 dvěma ovacemi vestoje, zařadila tento týden do svého programu regionální televize TVS.

Tento koncert bude vysílán nejprve v TVS a poté i na školním Youtube kanálu uherskohradišťské ZUŠky. Informace najdete na stránkách www.zusuh.cz.

V celovečerním programu předvede své umění 60 členů Slovácké filharmonie a stejný počet hudebníků z cimbálových muzik ZUŠky napříč její dlouholetou historií.

Ve Slovácké filharmonii, znovuobnovené po 40 letech speciálně pro tento večer, se u notových pultů sešli hudebníci z filharmonií, cimbálových muzik, učitelé, žáci i jejich rodiče pod dirigentskou taktovkou ředitele Jiřího Pospíchala. V podání filharmonie zazní Suita z moravských tanců Jiřího Pavlici a Schubertova Nedokončená symfonie h moll. Ve druhé části koncertu se diváci prostřednictvím televizních obrazovek mohou zaposlouchat do umění šesti cimbálových muzik, které předvedou písně zbojnické, hudecké, kopanické a nebude chybět ani živelný moravský verbuňk!

TVS bude koncert vysílat:

Youtube kanál ZUŠ:

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.