2. 6. 2014 | Kateřina Kamrlová

Koncert k 90. výročí založení Slovácké filharmonie

Pozvánky
Na letošní rok připadá významná událost pro příznivce vážné hudby v našem regionu, a to 90. výročí založení Slovácké filharmonie. Při této příležitosti se uskuteční ve středu 25. června výjimečný koncert ve velkém sále Reduty

Na letošní rok připadá významná událost pro příznivce vážné hudby v našem regionu, a to 90. výročí založení Slovácké filharmonie. Při této příležitosti se uskuteční ve středu 25. června 2014 od 19 hodin výjimečný koncert ve velkém sále Reduty, nad kterým převzal záštitu místostarosta Uherského Hradiště Ing. Stanislav Blaha.

Diváci se mohou těšit na jedinečný Slovácký komorní orchestr v čele s koncertním mistrem Jiřím Pospíchalem. Na programu mimo jiné zazní moravské tance Jiřího Pavlici, originální kompozice ve světové premiéře. Na tomto koncertě se však také historicky poprvé představí hudební spolek UH, tedy Umíme Hrát, který si klade za cíl provádět na špičkové úrovni díla klasické hudby zde na Slovácku. Založili jej muzikanti, pro které je hudba vášní a chtějí obecenstvu předat zkušenosti, které získali na svých cestách po celém světě. V průběhu nadcházející sezóny 2014/2015, kterou v září tohoto roku odstartuje Zahajovací koncert Slováckého komorního orchestru, jsou pro širokou veřejnost připraveny tři řady koncertů:

Během sezóny bude v rámci těchto tří řad uspořádáno celkem 10 koncertů, pro všechny věkové kategorie a věříme, že zaujmou i náročného posluchače.

Připravte se na večer naplněný dech beroucí hudbou, napětím a nádhernými tóny. Pro všechny příznivce vážné hudby, a nejen pro ně, to bude jistě nezapomenutelný zážitek. Prezentaci vín si pro posluchače připravila firma La Botella.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.