11. 6. 2020 | Jaromír Orel

Lav Lav + Billow: zasněný dvojkoncert v atriu Hvězdy

Tiskové zprávy
Městská kina
Koncert

Bezpečnostní opatření ustupují a hlad po živých vystoupeních roste. Městská kina Uherské Hradiště proto během léta nabídnou celkem čtyři koncerty v idylickém prostředí atria kina Hvězda.

Na prvním z nich si můžete v pátek 26. 6. poslechnout uherskohradišťskou skupinu Lav Lav (acoustic rock) a Billow z Veselí nad Moravou holdující dream popu. Na dvojkoncert, který začíná v 19:30 se přitom dostanete za pouhých 70 Kč. V atriu Hvězdy během července a srpna zahrají také Safety First, Them Switcheroos, Hrozně, Revolt Blues a rappeři Weve a Orin.

Hudba Lav-Lav je postavená především na souhře dvojhlasů a českých textech, stylově se dá označit jako akustický rock. Písničky jsou vlastně příběhy, které popisují momenty v životě, ve kterých se něco výrazného mění - postoje, vztahy, nálada. To, co chce Lav-Lav předat, předává úsporně – hlas a kytara. O to silněji témata vynikají. Na ploše jedné písničky se tak může vystřídat jemnost i dravý rytmus. Kromě vydání CD má za sebou Lav-Lav řadu koncertů v klubech a na letních festivalech (od Strání až po Berlín).

Billow jsou Lenka Zbořilová, Vojtěch Veselý a Jakub Zbořil. Pocházejí z Veselí nad Moravou, kousek od pohoří Bílých Karpat, kde většina skladeb této indie/dreampopové trojice také vzniká. V živé verzi vystupují s bubeníkem Erikem Netušilem (Superego Kid, Nachttante). Jejich debutová deska s názvem Maps vyšla v rámci Full Moon Forum, ale také v kazetové verzi u slovenského vydavatelství Z Tapes na podzim roku 2017. Tichá lo-fi nahrávka zaznamenaná v prostředí pokojíků v Praze či ve Varšavě vzbudila ohlas českých kritiků a dostala se do výběru nejlepších desek roku na serverech Beehype, AlterEcho či Full Moon. Od vydání Maps odehráli Billow zhruba 60 koncertů – zahráli si na festivalech Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu nebo před post-punkovou kapelou Motorama. Kromě koncertů v ČR vystoupili také v Německu, Rakousku a na Slovensku. Na podzim 2019 vydali u vydavatelství Z Tapes svou druhotinu Seascape, kterou si stejně jako debut kompletně nahrávali i mixovali sami.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.