22. 9. 2014 | Alžběta Medleová

Lazebník Sevillský naživo v kině Hvězda

Tiskové zprávy
Nejslavnější opera buffa Lazebník Sevillský je známá tím, že ji Rossini napsal za pouhých pár týdnů. Entuziastické dílo bude ve čtvrtek 25. září v 19.30 hodin promítáno živě z Pařížské opery jako první z operních titulů, které v sezóně 2014/2015 uvedou Městská kina Uherské Hradiště

Nejslavnější opera buffa Lazebník Sevillský je známá tím, že ji Rossini napsal za pouhých pár týdnů. Entuziastické dílo bude ve čtvrtek 25. září v 19.30 hodin promítáno živě z Pařížské opery jako první z operních titulů, které v sezóně 2014/2015 uvedou Městská kina Uherské Hradiště. Režie se ujal mladý operní režisér Damiano Michieletto, který tímto titulem v nejznámějším operním domě světa debutuje.

Damiano Michieletto pochází původně z italských Benátek. První úspěch zaznamenal již svým mezinárodním debutem – Švandou dudákem, kterého irské Timesy ocenily jako operu roku. V současné době má status nejzajímavějšího režiséra Evropy, Severní Ameriky a Asie. Lazebníka Sevillského režíroval už ve Španělsku a Švýcarsku. Svěží dílo je postavené na kontrastu mezi starou a novou formou opery. Diváci se mohou těšit na nejslavnějšího lazebníka všech dob Figara, jehož důvtip pomůže hraběti Almavivovi získat milovanou Rosinu, to vše za razantního tempa jiskřivé Rossiniho hudby.

O přestávce čeká diváky velkolepých kusů drobné občerstvení a sekt. V ceně vstupenky je i uvítací drink a tištěný program představení. Opera bude uvedena s českými titulky a v jednání je i tlumočení rozhovorů a pohledů do zákulisí v přestávce opery.

Více informací získáte na webových stránkách Městských kin a na pokladně kina Hvězda.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.