7. 11. 2013 | Jaromír Orel

Legenda neotřelého jazzu Laco Deczi v Míru

Tiskové zprávy
Jazzová stálice Laco Deczi se skupinou Celula New York zahraje ve čtvrtek 14. 11. od 20 hodin v klubu Mír Uherské Hradiště. Kdo by čekal běžnou přehlídku jazzových standardů, je na omylu. Decziho hudba není akademickým jazzem – bourá stylové hranice a jeho živelná vystoupení mají elektrizující náboj

Jazzová stálice Laco Deczi se skupinou Celula New York zahraje ve čtvrtek 14. 11. od 20 hodin v klubu Mír Uherské Hradiště. Kdo by čekal běžnou přehlídku jazzových standardů, je na omylu. Decziho hudba není akademickým jazzem – bourá stylové hranice a jeho živelná vystoupení mají elektrizující náboj!

Trumpetista, skladatel a kapelník Laco Deczi se narodil v roce 1938 ve vesnici Bernolákovo (kousek od Bratislavy), na Slovensku. Od roku 1985 žije v USA, kde je lídrem kapely Celula New York. S ní také pravidelně hrává v jazzovém klubu na 70. ulici v New Yorku. Svérázný recesista Déczi ve své hudbě klade hlavní důraz na bezprostřednost a pohotovou improvizaci. Přichází s množstvím původních skladeb, ale neméně zajímavá bývají i jeho provedení klasických jazzových standardů. Déczi nic nepředstírá a vždycky se snaží být sám sebou. Ve své tvorbě se oprošťuje od všeho nedůležitého přikrášlování a rád si dělá legraci z uhlazených, navoněných a napomádovaných komerčních zpěváků a hudebníků.

Aktuální složení kapely: Laco Deczi (trubka), Jan Aleš (klávesy), Michael Krásný (baskytara), Vaico Deczi (bicí).

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.