29. 11. 2013 | Jaromír Orel

Louskáček a La Traviata v luxusní konstelaci

Tiskové zprávy
Kino Hvězda Uherské Hradiště zve od prosince nově na operu i balet. V sobotu 7. 12. od 18.00 hod. budou mít příznivci vážné hudby možnost spatřit přímý přenos La Traviaty z Milánské La Scaly. Jedno z nejprominentnějších kulturních událostí sezóny, které se koná vždy 7. 12. na den sv. Ambrože, patrona města Milána

Kino Hvězda Uherské Hradiště zve od prosince nově na operu i balet. V sobotu 7. 12. od 18.00 hod. budou mít příznivci vážné hudby možnost spatřit přímý přenos La Traviaty z Milánské La Scaly. Jedno z nejprominentnějších kulturních událostí sezóny, které se koná vždy 7. 12. na den sv. Ambrože, patrona města Milána. Sopranistka Diana Damrau jako Violetta Valery a Piotr Beczala s Zeljkem Lucicem v rolích Alfreda a Giorgia Germontových jsou zárukou, že toto nové strhující zpracování bude událostí, kterou by si neměl nechat ujít žádný operní fanoušek. Zájemci mohou navštívit také lektorský úvod k opeře, který se koná 3. 12. v 14.30 hodin v Klubu kultury (malý sál).

Spatřit balet na velkém plátně kina Hvězda budou mít diváci možnost poprvé ve čtvrtek 12. 12. od 20.15 hodin – v přímém přenosu si budou moci vychutnat Čajkovského Louskáčka v nastudování Královského baletu Londýn. Od prvního tónu předehry k Čajkovského Louskáčku tušíme tajemství a divadelní kouzlo. Klasická produkce Petera Wrighta byla poprvé uvedena roku 1984 v Covent Garden a stala se nedílnou součástí Vánoc pro diváky každého věku. Louskáček je zvláště vhodný také pro děti.

Městská kina připravila pro operní i baletní sezónu výhodné abonmá a dárkové poukazy a také novou, speciální akci. „Diváci, kteří zakoupí vstupenky na operní a baletní představení, které probíhá ve stejném měsíci (v prosinci Louskáček a La Traviata) získávají od nás ke vstupenkám láhev vína zdarma a navíc se dostanou do slosování o cenné dary. První cenou je vyhlídkový let pro 2 osoby od společnosti Balony EU,“ láká Jaromír Orel z Městských kin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.