15. 5. 2014 | Jaromír Orel

Lucrezia Borgia ze San Francisca uzavře operní sezónu

Tiskové zprávy
Poslední představení Operní sezóny 2013/2014 v kině Hvězda Uherské Hradiště čeká na příznivce vážné hudby ve čtvrtek 22. 5. od 19.30 hodin. V hlavní roli melodicky bohatého belcanta Lucrezia Borgia se do operního domu v San Franciscu vrací Renée Flemingová, podle The Times „nejzbožňovanější a nejvychvalovanější operní zpěvačka Ameriky“

Poslední představení Operní sezóny 2013/2014 v kině Hvězda Uherské Hradiště čeká na příznivce vážné hudby ve čtvrtek 22. 5. od 19.30 hodin. V hlavní roli melodicky bohatého belcanta Lucrezia Borgia se do operního domu v San Franciscu vrací Renée Flemingová, podle The Times „nejzbožňovanější a nejvychvalovanější operní zpěvačka Ameriky“.

Příběh femme fatale, proslulé bezohlednou honbou za mocí, která se po letech setkává se ztraceným synem, se dočkala několika zpracování a stále je velmi žádaným operním titulem. Svou výjimečnou interpretací jej v šedesátých letech minulého století proslavila sopranistka Montserrat Caballé. Často vzpomínán je také výkon Renée Flamingové v představení Washington State Opera z roku 2008. Pod taktovkou mezinárodně uznávaného dirigenta Riccarda Frizze se Flemingová se tentokrát na jevišti San Francisco Opera setkává s  živelným tenorem Michaelem Fabianem, robustním basbarytonem Vitalije Kowaljowa a sebejistým mezzo-sopránem Elizabeth DeShong.

Nová Operní sezóna v kině Hvězda, která bude opět obsahovat ty nejatraktivnější operní tituly ze slavných, světově proslulých operních domů, se rozběhne na podzim.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.