24. 4. 2013 | Jiří Hadaš

Magic Festival 2013

Tiskové zprávy
Mezinárodní kouzelnický festival MAGIC FESTIVAL je svým rozsahem největším festivalem moderní magie v České republice a jediným kouzelnickým festivalem na Moravě

Mezinárodní kouzelnický festival MAGIC FESTIVAL je svým rozsahem největším festivalem moderní magie v České republice a jediným kouzelnickým festivalem na Moravě. Během tří let se v rámci Magic festivalu představila řada profesionálních i amatérských kouzelníků nejen z České republiky, ale také Slovenska, Rakouska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa a Francie.

Navazuje na řadu úspěšných kouzelnických přehlídek, která pořádal kouzelník Jaroslav Hadaš se členy KMKM v Uherském Hradišti v letech 1979 – 1989, a o která byl vždy velký zájem nejen v řadách kouzelníků, ale také v široké veřejnosti. Mezi ty nejvýraznější patřily přehlídky, kdy se před Klubem kultury v Uherském Hradišti vyprošťoval kouzelník Miroslav Svoboda ze svěrací kazajky na hořícím laně, v dalším roce se snažil fakír Ben Gham (Zdeněk Zahrádka) překonat rekord a ležel ve výloze na náměstí na hřebech celých 24 hodin. Nejúspěšnější však byla přehlídka s Arabelou, kdy bylo 5 krát vyprodáno Slovácké divadlo. Ve Zlínském kraji se po roce 1989 pokračovalo v magických přehlídkách pod názvem Pasparthův memoriál, který pořádala Unie moravských kouzelníků, jako vzpomínku na patrona moravských kouzelníků světově známého iluzionisty Paspartha, rodáka z moravského Hulína.

Navázat na tradici kouzelnických přehlídek se v našich hlavách rodil několik let. První Magic festival ve Zlínském kraji společně uspořádali profesionální kouzelník Jiří Hadaš a Lukáš Jašek - Šeklin s občanským sdružením ARCANUS. Magic festival se konal v roce 2010 ve Zlíně. Abychom mohli získat status festivalu, prodloužili jsme délku na celý víkend a vyhlásili soutěž ve třech kategoriích: jevištní magie do 18 let, jevištní magie nad 18 let a mikromagie. Udělena byla také cena Grand Prix spojená s finanční odměnou 5.000 Kč. Na první ročník se sjelo na 80 aktivních amatérských kouzelníků a také profesionálů.

V roce 2011 se po více než dvaceti letech znovu kouzelníci vrátili do Uherského Hradiště. Přehlídka se uskutečnila v Klubu kultury pod názvem Adell Magic Fest 2011. II. mezinárodní kouzelnický festival Adell Magic Fest 2011 byl úspěšný nejen počtem účastníků, kterých bylo okolo 100, ale také úrovní soutěžních čísel a pozvanými hosty, kteří účinkovali ve slavnostním galavečerem Magic Gala Show. Večer provázelo kouzelné moderátorské duo Dana Morávková a Jiří Hadaš. Průběžně byly předávány ceny nejlepším účastníkům v jednotlivých kategoriích. Svým pěveckým vystoupením všechny očarovala finalistka Česko - Slovenské Superstar 2011 zpěvačka Alžběta Kolečkářová. Během galavečera diváky dále okouzlili: Aleš Hrdlička, Šmoulové z DD Uherské Hradiště, Martina Pecková, Magic Alex, Duo Mardzanis, Magic Hadaš a Vendy, kouzelník Mišuge, Alena Smolíková a Keysi, klaun Bublín a Julius Nemeš.

III. mezinárodní kouzelnický festival Magic fest 2012 si dal za cíl nejen udržet vysoce položenou laťku z předchozích ročníků, ale pokud možno, tak ji také přeskočit. K tomu zajisté pomohl exkluzivní host Xavier Mortimer – jedna z největších hvězd francouzské magie, který přijel do České republiky vůbec poprvé. Třetí ročník byl skutečně kouzelný, protože po 28 letech se do Uherského Hradiště vrátili princezna Arabela – herečka Jana Nagyová. Dalším skládáním jednotlivých dílků již pořadatelé za vysněným cílem postupně kráčeli. Soutěžní část Magic festu byla rozdělena do tří kategorií: mikromagie, jevištní magie do 18 let a jevištní magie nad 18 let. Pro nejlepšího soutěžícího byla připravena cena Grand Prix spojená s finanční částkou 5.000 Kč. Dále byla udělena Cena starosty města. Pořadatele překvapilo velké množství přihlášených soutěžících. Do Uherského Hradiště se sjelo přes 150 účastníků. Magic Fest 2012 vyvrcholil slavnostním galavečerem Magic Gala Show. Tento večer jsme se snažili udělat kouzelný nejen pro veřejnost, ale také pro kouzelníky. Jirka Hadaš využil svého přátelství a do galavečera pozval V.I.P. hosty zpěváka Petra Kotvalda, komika Josefa Aloise Náhlovského, mistra ČR v naturální kulturistice Jana Páleníčka a tanečnice Belly Dance Group Aphrodite. Dále diváky okouzlili: Magic Alex, Arabela Jana Nagyová a Alexander Gerič, Duo Rascals, Pierot Aleš Hrdlička a exkluzivní host Magic festu Xavier Mortimer. Své poslední vystoupení na kouzelných prknech si odehráli 2 Ogars – Jaroslav Hadaš a Jirka Hadaš, za kterou jim náležela ta nejlepší odměna – neutichající standing ovation.

IV. mezinárodní kouzelnický festival MAGIC FESTIVAL 2013 se koná ve dnech 17. – 18. května 2013 v Klubu kultury Uherské Hradiště. Odborné semináře pro kouzelníky předvedou Magic Wladimir – Maribor a PhDr. Alexander Gerič – Bratislava. Ve slavnostním Magic Gala Show vystoupí populární herečka Dana Morávková, pop operní trio La Gioia, vítězové I. řady televizní soutěže Česko Slovensko má talent – silová akrobacie Daemen, kouzelník Jiří Hadaš, Magic Wladimir, několikanásobný Mistr ČR v moderní magii Petr Kravčík a další.

Všechna představení, kouzelné náměstí, soutěžní bloky a slavnostní galavečer jsou přístupné široké veřejnosti.

Bližší informace naleznete na www.magicfest.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.