13. 12. 2018 | Jaromír Orel

Magický Louskáček z Moskvy a mladé baletky ZUŠ

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Sváteční tradice pro celou rodinu - nadčasová baletní klasika Louskáček - bude letos znovu ozdobou předvánočního programu kina Hvězda Uherské Hradiště. Pohádku o holčičce Mášence a jejím kouzelném vánočním dárku doplní živé vystoupení žákyň tanečního oboru ZUŠ Uherské Hradiště ze třídy Jarmily Kristoňové.

Před začátkem přímého přenosu z Moskvy zatančí ukázky z Louskáčka, Paquity a Plamenů Paříže. Program v sále kina Hvězda začíná v neděli 23. 12. v 15:45.

Louskáček P. I. Čajkovského patří již od svého prvního provedení k nejoblíbenějším dětským baletům. Vypráví příběh sirotka - malé Klárky, odehrávající se na Štědrý večer. V jejím snu ožívají všechny hračky a probouzí se k nočnímu životu svět myší a jejich krále, kteří bojují proti oživlým vojáčkům vedených Louskáčkem - obraz boje dobra se zlem. Louskáček se promění v krásného prince, který Klárku zve do svého království. Magický svět tančících sněhových vloček a oživlých loutek v provedení špičkových sólistů uchvátí publikum všech věkových kategorií.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.