18. 10. 2013 | Jaromír Orel

Mladí filmaři představí Skoro úplně vymyšlený film

Tiskové zprávy
Mladý nezávislý český film s neobvyklým názvem „Skoro úplně vymyšlený film“ režisérky a scenáristky Terezy Kováčové právě vstupuje do kin. Formou „individuální distribuce“ mladí filmaři se svým „bijáčkem“ objedou přes 20 vybraných českých kin a alternativních klubů včetně uherskohradišťského kina Hvězda

Mladý nezávislý český film s neobvyklým názvem „Skoro úplně vymyšlený film“ režisérky a scenáristky Terezy Kováčové právě vstupuje do kin. Formou „individuální distribuce“ mladí filmaři se svým „bijáčkem“ objedou přes 20 vybraných českých kin a alternativních klubů včetně uherskohradišťského kina Hvězda. Na projekci, kterou uvedou tvůrci filmu, zve Hvězda v úterý 22. 10. od 19 hodin. Čas před projekcí, který vznikl ve spolupráci s FMK UTB ve Zlíně, bude věnován jak samotnému filmu, tak i obecnějším otázkám kolem dnešní nezávislé filmařiny.

Film ve svém názvu přiznává inspiraci Skoro úplně vymyšlenou básní Charlese Bukowského. Snímek začíná tajemnými psaníčky. Samotářský spisovatel Henry (Petr Kubes) se vrací z cest a u svého prahu nachází hromádku dopisů. Bez oslovení i bez podpisu, básničky psané na projetých vlakových jízdenkách, mu připomínají jeho momentální literární neschopnost. Henry otevírá obálku za obálkou a čte, čte i mezi řádky a postupně nechává cizí slova, aby se dotkla jeho duše. Po čase se probudí jeho imaginace, možná začne i sám znovu psát. Jenže od koho jsou ta záhadná psaní? Od neznámé krásky (Katarína Petrtylová), přelétavé básnířky, která by mohla být jeho femme fatale, jeho nekonečným zdrojem inspirace. Prozatím ale utápěla své kouzlo v jednosměrných vztazích s jinými umělci. Celou svou bytostí ale touží po osvobození a své poslední naděje se rozhodla upřít k nic netušícímu spisovateli. Dokáže úspěšný autor poznat, že její hra s dopisy je vlastně zoufalé volání o pomoc? Nadčasový příběh platonické a neuskutečněné lásky Henryho a jeho nedostižné a přesto skutečné múzy proplouvá dvěma rovinami. Snovou a poetickou i tu bolestně reálnou a fyzickou propojuje svou křehkou krásou Katarína Petrtylová v roli zraněné i zraňující básnířky. Film vznikl ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pod záštitou primátora města Olomouc.

http://www.csfd.cz/film/350306-skoro-uplne-vymysleny-film/galerie/?type=1
https://www.facebook.com/events/290036111135485/?fref=ts

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.