6. 6. 2019 | Jaromír Orel

Mladí filmaři představí svůj krátký film Strom ve větru

Tiskové zprávy
Městská kina

Jak dnes vzniká film a jaké pohnutky vedou tvůrce k výběru jeho tématu, se mohou diváci kina Hvězda Uherské Hradiště dozvědět v úterý 18. 6. od 19 hodin, kdy bude mít premiéru absolventský film studentů 4. ročníku střední školy filmové ve Zlíně nazvaný Strom ve větru.

Setkají se s režisérem Radkem Ševčíkem, herečkou Annou Pospíchalovou ze Slováckého divadla a dětskou herečkou Julií Krystoňovou. Pořádající Městská kina v rámci podpory mladých tvůrců nabízí dobrovolné vstupné, premiéru snímku obohatí také film o filmu.

Film vypráví o Lence, podnikatelce nacházející se ve finanční krizi. Jediným řešením se zdá být prodej zděděného domu, ve kterém však stále bydlí umírající otec, jehož roky neviděla. Na cestu "domů" se tedy rozhodne vzít svou dcerku Beátu, díky které si postupně uvědomuje, že by měla otci odpustit. Uvědomí si to včas?

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.