6. 3. 2014 | Jaromír Orel

Mucha a Hádramašmátrá: jarní sprška v Míru

Tiskové zprávy
Femi-punk nové brněnské kapely Mucha sdružené kolem mladé písničkářky Nikoly Muchové a punk-folklór Hádramašmátry z Blatnice pod Svatým Antonínkem slibuje v pátek 14. 3. od 20.30 hodin v klubu Mír Uherské Hradiště parádní Slovácký Mírový večírek

Femi-punk nové brněnské kapely Mucha sdružené kolem mladé písničkářky Nikoly Muchové a punk-folklór Hádramašmátry z Blatnice pod Svatým Antonínkem slibuje v pátek 14. 3. od 20.30 hodin v klubu Mír Uherské Hradiště parádní Slovácký Mírový večírek.

Nikola vystupuje od svých patnácti let a byla již ozdobou mnoha undergroundových akcí. Původně vystupovala vždy sama s kytarou, pro ostré slovo nešla nikdy daleko a vůbec se u toho nečervenala. Snad proto bývá také někdy přezdívána jako „Záviš v sukni“. Své solitérní období má však již zřejmě za sebou. Nově se obklopila kapelou MUCHA plnou zkušených drsňáků (muzikantů známých z kapel Květy, Ty Syčáci či Budoár staré dámy), kteří dávají jejím nemilosrdným písním ještě sytější barvy. Debutové album Slovácká epopej vychází na jaře 2013. Úplně slušné i úplně sprosté písně pro chytré lidi.

Kapela HÁDRAMAŠMÁTRÁ o svém zvukomalebném názvu tvrdí, že je to slangový výraz pro uklízečku, hojně používaný především v Indii. Tato jihomoravská hudební formace se vyznačuje jistou dávkou humoru a nadsázky díky textům i pódiové prezentaci členů kapely. Styl skupiny by se dal označit jako punkfolklór s prvky mnoha dalších žánrů. Právě letos slaví 10 let od svých prvopočátků.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.