9. 5. 2013 | Jaromír Orel

Můj pes Killer: přímý, adresný film ze slovensko-moravského pomezí s delegací tvůrců

Tiskové zprávy
Při natáčení svého druhého celovečerního filmu Můj pes Killer v okolí měst Skalica a Hodonín použila slovenská režisérka Mira Fornay pouze neherce. Díky tomu se jí podařilo natočit výjimečně autentický snímek se silným poselstvím

Při natáčení svého druhého celovečerního filmu Můj pes Killer v okolí měst Skalica a Hodonín použila slovenská režisérka Mira Fornay pouze neherce. Díky tomu se jí podařilo natočit výjimečně autentický snímek se silným poselstvím. Na slavnostní premiéru v kině Hvězda Uherské Hradiště, která se bude konat ve čtvrtek 16. 5. od 20.00 hodin, zavítá osobně jak režisérka, tak i představitelé hlavních rolí Adam Mihál a Irena Bendová.

Drama jednoho dne. Osmnáctiletý Marek žije v bezútěšném prostředí blízko slovensko-moravských hranic se svým otcem vinařem a rasistickými kamarády – hooligans... Dramatický příběh ze současnosti, který se vyznačuje syrovostí a velkou mírou autenticity, se dotýká aktuálních otázek naší společnosti, jako jsou: rasismus, nezaměstnanost a nefunkční rodina.

Film Můj Pes Killer získal hlavní cenu Tiger Hivos Award na MFF v Rotterdamu 2013. Ocenění si už odnesl také z tuzemského filmového festivalu Finále Plzeň (Zlatý ledňáček v kategorii hraný film). Tam si snímku všimli i diváci, kteří ocenili herecký výkon neherce Adama Mihála v hlavní roli.

„Je to příběh o očistě, hledaní identity a rodiny. Je to příběh o naší víře, proč v něco věříme a jak zpětně tato naše víra ovlivňuje naše životy,“ říká o svém novém snímku režisérka Mira Fornay, která absolvovala katedru režie na pražské FAMU a debutovala celovečerním snímkem Lištičky (2009), ve kterém se rovněž zabývala rodinnými vazbami.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.