28. 9. 2020 | Jaromír Orel

MUŽ v různých polohách na výstavě UMPRUMky

Tiskové zprávy
Městská kina
Výstavy

Foyer kina Hvězda Uherské Hradiště bude ve dnech 1. – 25. 10. hostit výstavu nazvanou MUŽ, která prezentuje práce žáků Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Zastoupeny budou všechny vyučované obory.

řehlídku, vytvořenou na společné zadání, připravili žáci „UMPRUMKY“ a vyučující jednotlivých oborů ve spolupráci s pořádající institucí. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 1. 10. od 16:00.

Různorodé výtvarné polohy vystavených prací zahrnují jak volné umění, tak prakticky účelová a funkční řešení. Tvůrčí kreativita, řemeslné provedení i znalost technologie však zůstávají společným jmenovatelem všech vystavených prací. Výstava je tematicky zaměřena na MUŽE v souvislosti s letošním rokem, který je mu ve společnosti věnován. Muž je již od pravěku chápán jako nositel síly a životní energie, v průběhu historie byl také považován za pána tvorstva. Po staletí stáli muži v čele evropských i světových mocností a diktovali politický, společenský i kulturní vývoj civilizace. Moderní doba pak přiznala značný podíl na světovém dění rovněž ženě. Muž ustoupil z piedestalu své moci a slávy a připustil, že bez ženy by jen těžko mohl dosáhnout svých vlastních cílů. Muž a žena tedy v současnosti žijí ve zdánlivě křehké symbióze a na světovém dění se podílejí společně.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.