26. 9. 2019 | Jaromír Orel

Nejlepší Rembrandtova díla na plátně Hvězdy

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Každá Rembrandtova výstava je netrpělivě očekávána, ale ta, kterou hostila londýnská Národní galerie a Amsterdamské Rijksmuseum u příležitosti 350. výročí umělcovy smrti, byla opravdu výjimečnou událostí.

Kino Hvězda Uherské Hradiště promítne výjimečný dokument o ní jako další z programů Kulturních delikates ve čtvrtek 3. 10. ve 20:00. V říjnu Hvězda nabízí ještě další dvě delikatesy - dokument Miles Davis: Birth Of the Cool (17. 10. 20:00) a přímý přenos baletu Raymonda, jemuž bude předcházet vystoupení baletek ZUŠ (27. 10. 15:45).

Velká expozice o pozdním díle Rembrandta, kterou Amsterodam pořádal společně s Národní galerií v Londýně, byla událost jako žádná jiná. Poprvé v moderní historii se do Amsterdamu vrátily některé z nejslavnějších Rembrandtových obrazů z evropských a amerických sbírek. Výstava se zaměřuje na tvorbu posledních let Rembrandtova života, které se pokládají za jeho nejlepší roky. Mistrovská díla z tohoto období zrcadlí podobu Rembrandta jako člověka i jako umělce. Film zkoumá každé z klíčových děl výstavy, prostřednictvím příspěvků speciálně pozvaných hostů, včetně kurátorů a historiků umění.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.