7. 5. 2014 | Hana Hanáčková a Miroslava Čápová

Noc literatury zahájí výstavu Svět knihy

Pozvánky
Tento ojedinělý projekt Českých center chce představit čtenářům a posluchačům různorodost evropské i světové literatury. Zveme i vás na podvečerní putování třemi místy našeho města, kde zazní ukázky z vybraných knih

Tento ojedinělý projekt Českých center chce představit čtenářům a posluchačům různorodost evropské i světové literatury. Zveme i vás na podvečerní putování třemi místy našeho města, kde zazní ukázky z vybraných knih. Na naší malé literární pouti nás budou doprovázet písničky v podání souboru Viva la Musica, který vede Jakub Tomala.

Ve středu 14. května 2014 budeme číst v čítárně Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti, v podkroví Redutního sálu Klubu kultury v Uherském Hradišti i na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Do programu se zapojí knihovníci, herci i pěvecký sbor Viva la Musica uherskohradišťského Gymnázia. Začátek v 18.00 hodin, podrobný program bude zveřejněn později.

Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit večerní město přitažlivou akcí. Na různých místech města během jednoho večera proto čtou známé osobnosti ukázky ze zajímavých knih. Trojí atraktivitou projektu, tedy spojením zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace, usiluje Noc literatury o vytvoření jedinečného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

Texty vybírají zahraniční kulturní instituty ze sdružení EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturní oddělení zahraničních velvyslanectví společně s profesionálním dramaturgem z nakladatelství Labyrint. Jde o nejnovější překlady současné evropské literatury, v roce 2014 obohacené o literaturu brazilskou a izraelskou.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.