3. 6. 2013 | Kateřina Kamrlová

Noc věrozvěstů

Tiskové zprávy
Slavnostní komponovaný večer s multimediální projekcí a koncertem hudebního souboru Hradišťan s Jiřím Pavlicou, který se bude konat 14. června 2013 od 21.30 poprvé přímo v přírodním areálu národní kulturní památky

Slavnostní komponovaný večer s multimediální projekcí a koncertem hudebního souboru Hradišťan s Jiřím Pavlicou, který se bude konat 14. června 2013 od 21.30 poprvé přímo v přírodním areálu národní kulturní památky – archeologické lokality s půdorysem velkomoravského kostela Uherské Hradiště – Sady, Sadská výšina – Výšina sv. Cyrila a Metoděje. Na její realizaci spolupracuje Slovácké muzeum v Uherském Hradišti s Městem Uherské Hradiště, Klubem kultury a Zlínským krajem. Akce bude volně přístupná a bude se konat za každého počasí. Připravený pořad ukáže na význam celé lokality, která patří mezi nejvýznamnější velkomoravské lokality vůbec a je neodmyslitelně spjata s působením Metoděje jako arcibiskupa a s výchovou a vzděláváním žáků. Součástí programu bude kombinace mluveného slova – výkladu s promítáním videí na velkém plátně jako například časosběrných dokumentů z lokality, ale také 3D rekonstrukce celého sadského areálu, tedy přímo vejdeme do sadského kostela v 9. století, projedeme se po lokalitě a podobně. To vše za hudebního doprovodu Hradišťanu a Jiřího Pavlici.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.