1. 9. 2014 | Alžběta Medleová

Novou operní a baletní sezónu ve Hvězdě otevře Lazebník Sevilský

Tiskové zprávy
Kino Hvězda od září opět nabídne přímé přenosy a záznamy nejslavnějších operních a baletních titulů. Ve čtvrtek 25. 9. si nenechte ujít výjimečné zpracování Lazebníka Sevilského z Pařížské opery

Kino Hvězda Uherské Hradiště od září opět nabídne přímé přenosy a záznamy nejslavnějších operních a baletních titulů. Ve čtvrtek 25. 9. v 19.30 si nenechte ujít výjimečné zpracování Lazebníka Sevilského z Pařížské opery v režii Damiana Michielettiho. Baletní sezónu zahájí 19. října inscenace Manon Královského národního baletu Londýn.

Rossiniho Lazebník Sevilský představuje vrchol žánru opera Buffa – komického žánru s lidovými prvky. Slavný autor tímto entuziasticky psaným dílem získal uznání diváků po celém světě. Z Pařížské opery bude dále živě přenášena Tosca a netradičně pojatý Don Giovanni. Milovníci Verdiho se mohou těšit na famózní árie Verdiho Rigoletta z Vídeňské státní opery nebo na Sílu osudu ze scény Národního divadla Mnichov. V březnu Městská kina promítnou záznam opery Arabella, která se stala událostí letošního Salcburského festivalu.

K opeře se tradičně připojí nabídka Královského národního baletu Londýn. V říjnu mohou diváci obdivovat emocionální scény a erotické pnutí v díle Manon. Po provokativním titulu následuje Alenka v říši divů (16. 12.), balet pro celou rodinu s prvky parodie, dále klasické provedení Labutího jezera (17. 3.) a nakonec radostně lidová Marná opatrnost (5. 5.). Městská kina letos dramaturgicky spolupracují i cyklem koncertů klasické hudby Umíme hrát a přináší tak kromě levnějšího abonmá i novinkovou slevu mezi oběma projekty.

O přestávce čeká diváky velkolepých kusů drobné občerstvení a sekt. V ceně vstupenky je i uvítací drink a tištěný program představení.

Více informací získáte na webových stránkách Městských kin www.mkuh.cz a na pokladně kina Hvězda.

Operní sezóna 2014/15

Začátky představení: vždy od 19.30 hodin
Vstupné: 300 Kč za jedno představení.
Abonmá: Při zakoupení minimálně 4 a více vstupenek na minimálně 4 různá představení je cena takových představení 250 Kč za každou vstupenku.
Sleva UH: Při předložení vstupenky z programu Umíme Hrát (UH) získá divák možnost uplatnit slevu 50 Kč na program operní a baletní sezony v kině Hvězda. (Podobně je tomu i opačně).
Upozornění: Jednotlivé slevy a abonmá se nedají kombinovat. Pořadatel může z kapacitních důvodů množství slevových vstupenek omezit.

Baletní sezóna 2014/15

Začátky představení: vždy od 20.15 hodin
Abonmá: Při zakoupení minimálně 3 a více vstupenek na minimálně 3 různá představení je cena takových představení 200 Kč za každou vstupenku.
Sleva UH: Při předložení vstupenky z programu Umíme Hrát (UH) získá divák možnost uplatnit slevu 50 Kč na program operní a baletní sezony v kině Hvězda. (Podobně je tomu i opačně).

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.