13. 12. 2018 | Jaromír Orel

Silvestr v kině s tradičními programy i rekordní Rhapsody

Tiskové zprávy
Městská kina

Bohatou sváteční nadílkou se každoročně snaží zpestřit silvestrovský program také Městská kina Uherské Hradiště. Tradiční Silvestrovský Malovásek (15:30), Silvestrovské zimní kino (16:30) a Novoroční koncert Berlínské filharmonie (17:00) letos doplní filmový superhit Bohemian Rhapsody (19:30)

Již podvanácté Silvestrovské zimní kino a Malovásek zdarma a pro všechny zprostředkuje ve foyer kina a v areálu Letního kina Smetanovy sady (za kinem) setkání se známými postavičkami večerníč­ků a krátkých pohádek, pouštění lampionů štěstí i výrobu silvestrovských čepiček. Na místě budou k mání teplé nápoje a drobné občerstvení.

Přímý přenos slavnostního koncertu Berlínských filharmoniků tentokrát poplyne pod taktovkou Daniela Barenboima. Ten se ujme se také role sólisty v Mozartově klavírním koncertu č. 26, zvaném „Korunovační" - díle jiskrné krásy a jemného výrazu. Na programu budou dále známá díla Maurice Ravela tvořící působivou syntézu elegance a originality. Zlatým hřebem bude Boléro, pravděpodobně jedno z nejúžasnějších crescend v historii hudby.

Večer bude patřit filmovému superhitu Bohemian Rhapsody, který v kině Hvězda navštívilo už 4,5 tisíce diváků (stav k 10. 12.). Zájem o film, který měl premiéru v listopadu stále trvá a číslo ještě do konce roku určitě naroste. Městská kina proto do lednového programu zařadila dalších 8 projekcí.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.