26. 2. 2013 | Ivan Vacke

O minulost je stále větší zájem

Pozvánky
Scénické čtení z knihy Mons. Antonína Huvara "Pověsíme jenom faráře" jsme již vícekrát představovali. Důvodem k další dílčí zprávě, která má s tímto uměleckým počinem souvislost, je naše velká radost

Scénické čtení z knihy Mons. Antonína Huvara "Pověsíme jenom faráře" jsme již vícekrát na našem webu www.pierrot.cz představovali. Důvodem k další dílčí zprávě, která má s tímto uměleckým počinem souvislost, je naše velká radost. Zmíněné scénické čtení je totiž stále více žádáno a spokojenost pořadatelů narůstá. Naše pozitivní emoce nepramení jen z pocitu, že práce tvůrců nebyla marná, ale hlavně z dobré zprávy, že drsná nedávná minulost neupadá v zapomnění a zájemců o ni neubývá. Téma zvůle totalitního režimu, které prosakuje mezi řádky textu autora Antonína Huvara je téma stále živé a to i přesto, že žijeme v demokratickém systému. V každé době totiž může touha po moci způsobit nenápadný obrat a křehká lidská svoboda se lehce změní v zajetí. Největší devizou knihy "Pověsíme jenom faráře" není strohý popis krutých událostí, ale významné poselství, že zlo není možné porazit zlem, ale jen pevnou vírou ve spravedlnost a moudrým odporem. Chcete-li se zaposlouchat do padesátiminutové ukázky z textu, který vytvořil člověk vězněný deset let v komunistických žalářích a přesto neztrácel životní sílu, máte v nejbližších dnech možnost v Uherském Brodě (Ulité kafé 28.2. od 19.00), v Galerii v Uherském Hradišti při příležitosti otevření výstavy o věznici (14.3. od 17.00. - krátká verze) a na Velehradě na Setkání mládeže 23.3. od 13.30.

Scénické čtení A. Huvara

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.