7. 11. 2013 | Jaromír Orel

Operní sezóna v kině Hvězda: Aida živě z Pařížské opery

Tiskové zprávy
Kino Hvězda Uherské Hradiště nabídne ve čtvrtek 14. 11. od 19.30 hodin jako druhý titul Operní sezóny 2013/2014 Verdiho Aidu. Dílo decentní i okázalé, velkolepé i plné vytříbených detailů, jeden z Verdiho nejnádhernějších počinů, se po více než padesáti letech vrací zpět na prkna Pařížské opery

Kino Hvězda Uherské Hradiště nabídne ve čtvrtek 14. 11. od 19.30 hodin jako druhý titul Operní sezóny 2013/2014 Verdiho Aidu. Dílo decentní i okázalé, velkolepé i plné vytříbených detailů, jeden z Verdiho nejnádhernějších počinů, se po více než padesáti letech vrací zpět na prkna Pařížské opery. Hvězda jej promítne v přímém přenosu.

Ačkoliv bylo Verdiho původním záměrem zkomponovat Aidu jako oslavu univerzálního přátelství a harmonických vztahů mezi národy, dějově toto operní dílo pojednává o mnohých podobách konfliktu. Na pozadí zuřící války mezi Egyptem a Etiopií sledujeme rozpadající se mezilidské vztahy jednotlivých postav. Vzájemné zuřivé hádky odkrývají jejich vnitřní konflikty.

Ti, kteří se chtějí o Aidě dozvědět více, mohou navštívit také lektorský úvod k opeře, který se koná 13. 11. v 14.30 hodin v Klubu kultury (malý sál).

Městská kina nabízejí na Operní sezónu 2013/2014 výhodné abonmá. Při zakoupení minimálně 4 a více vstupenek na minimálně 4 různá představení získává divák slevu 50 Kč z každé vstupenky. V nabídce jsou také dárkové poukazy na jednotlivá představení.

Diváci, kteří si abonmá zakoupí do 10. 11., budou zařazeni do slosování o bonusový let balonem a ubytování zdarma pro dvě osoby v Baloncentru Břestek, vyhlídkový let Cessnou pro 3 osoby, dárkové poukazy, dárková balení vín a další ceny. Losování proběhne v přestávce představení Aidy.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.