20. 2. 2014 | Jaromír Orel

„Oscarová“ Popelka Holandského národního baletu

Tiskové zprávy
Baletní sezóna v kině Hvězda nabídne ve čtvrtek 27. 2. od 20.15 hodin záznam zcela nového zpracování baletu Popelka v choreografii světově proslulého Christophera Wheeldona, který měl premiéru v Holandském národním baletu v amsterdamském Het Muziektheater v prosinci 2012

Baletní sezóna v kině Hvězda nabídne ve čtvrtek 27. 2. od 20.15 hodin záznam zcela nového zpracování baletu Popelka v choreografii světově proslulého Christophera Wheeldona, který měl premiéru v Holandském národním baletu v amsterdamském Het Muziektheater v prosinci 2012. Wheeldon za ně obdržel prestižní cenu Benois de la danse, přezdívanou také „taneční Oscar“.

Christopher Wheeldon vytvořil okouzlující zpracování romantického baletu za doprovodu nádherné hudby Sergeie Prokofieva a v kulisách krásné scény a kostýmů výtvarníka Juliana Crouche. Známý příběh Popelky použil jako odrazový bod pro moderní baletní podívanou a spolu s mezinárodními umělci dal této známé pohádce nový rozměr. Diváci se mohou těšit na vynikající obsazení v čele s Annou Tsygankovou a Matthew Goldingem. Příběh na motivy pohádky bratří Grimmů zaujme děti i dospělé.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.