23. 9. 2013 | Adéla Kotková

Ozvěny Slováckých slavností už se blíží

Pozvánky
XI. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek je již nenávratně za námi a dříve než se začnete těšit na ten příští, přijměte pozvání na tradiční „ozvěny slavností“ – na Festival hudebních nástrojů lidových muzik

XI. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek je již nenávratně za námi a dříve než se začnete těšit na ten příští, přijměte pozvání na tradiční „ozvěny slavností“ – na Festival hudebních nástrojů lidových muzik. Jeho XXIII. ročník s titulem APOLLÓN A PAN a podtitulem O nástrojích drnkacích a píšťalách se uskuteční v sobotu 5. října 2013 od 19:30 ve velkém sále Klubu kultury. Festival prezentuje lidové nástroje různých etnik, srovnává jejich společné znaky i rozdíly, zachycuje různé fáze vývoje nástrojů a jejich uplatnění v kulturách národů. Každoročně se v programech představuje široká škála instrumentáře z různých etnografických oblastí České republiky i celého světa.

Programy jednotlivých ročníků festivalu byly vždy zaměřeny tematicky, např. Ovíněné inštrumenty, Hudba z hor, Paste sa, ovečky, Slovanstvo ve svých zpěvech apod. Letošní ročník s názvem APOLLÓN A PAN zabrousí do řecké mytologie, v níž Apollón, syn nejvyššího boha Dia, bravurně ovládal hru na lyru a bůh pastýřů Pan na fujaru – proto je věnován právě drnkacím nástrojům a píšťalám. Na prknech Klubu kultury se představí BALKANSAMBEL a Marek Pastírik, CHAIRÉ a Josef Krček, Liselotte a Jan Rokytovi, Martin Bies a FLAMENCO CLAN a MUSICA FOLKLORIKA a Jaroslav Čajka.

Součástí festivalu jsou výstava Folklorní fotosalon a ocenění Vinařská obec roku.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.