25. 8. 2014 | Martina Gogolová

Panta Rhei už plyne šestým rokem

Tiskové zprávy
„Panta rhei“ je výrok řeckého filozofa Herakleita z Efezu, který znamená "vše plyne", ale také název mezinárodního výtvarného sympozia, které probíhá ve dnech 22.- 30.8. 2014 v Bílovicích a ve Zlíně

„Panta rhei“ je výrok řeckého filozofa Herakleita z Efezu, který znamená "vše plyne", ale také název mezinárodního výtvarného sympozia, které probíhá ve dnech 22.- 30.8. 2014 v Bílovicích a ve Zlíně. Jeho vznik iniciovali v roce 2009 Vladimír Kovařík a Richard Vodička, pracovníci Fakulty Multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, která je už šestý rok jeho hlavním organizátorem.

Celá akce se koná i letos ve spolupráci se společností mmcité + a.s. sídlící v Bílovicích a rovněž za podpory Městských kin Uherské Hradiště. Zlínská fakulta poskytuje účastníkům sympozia prostory a technologické vybavení ateliéru 3D design pro tvorbu svých návrhů.

Společnost mmcité + a.s., která se zabývá vývojem a výrobou městského mobiliáře a speciálních projektů pro dopravní stavby, nabízí stejně jako v předchozích letech prostory, výrobní technologie a možnost inspirace zbytkovým materiálem – ocel, dřevo a sklo, z nichž budou vznikat statické i kinetické objekty.

„Motivací pro vznik a konání sympozia bylo mimo jiné i snaha o větší názorovou pluralitu v oblasti výtvarného umění v našem regionu. Účastníci sympozia vytváří prostorové objekty, které budou postupně prezentovány v kině Hvězda v Uherském Hradišti, v Galérii FX v Banské Bystrici a v jednání je i výstavní prostor na půdě Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně“, dodává kurátor sympozia Richard Vodička.

Letos se sympozia účastní Veronika Zelezníková (SK), Lucia Plevová (SK), Kristína Filová (SK), Sabina Psotková (CZ), Michal Jakubec (CZ), Marek Galbavý (SK), Jozef Suchoža (SK), Vladimír Kovařík (CZ) a Richard Vodička (CZ).

S výsledky své tvorby vás autoři osobně seznámí na vernisáži v galerii kina Hvězda v Uherském Hradišti v sobotu 30. srpna 2014 v 17 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.