5. 9. 2013 | Jaromír Orel

PeckaFilm 3: Šmoulové v Hradišti!

Tiskové zprávy
Městská kina Uherské Hradiště, která jsou pořadatelem soutěže, již obeslala všechny základní školy okresu s výzvou, aby se zapojily a poslaly do 8. 11. pětici nejpodařenějších obrázků svých žáků na téma „Šmoulové v Hradišti!“

Kdo by neznal Šmouly! Kreslené postavičky, s nimiž přišel belgický kreslíř Peyo již v roce 1958, zaznamenávají fenomenální úspěch po celém světě. Šmoulové jsou všude – v komiksech, v televizi, ve videohrách, na hudebních nosičích, v dětských pokojíčcích jako postavičky. Jejich popularitu navíc v poslední době podpořily i dva celovečerní filmy. Nabízí se tedy otázka: proč by se Šmoulové nemohli vypravit třeba na výlet do Uherského Hradiště? Kam všude se Šmoulové v Hradišti podívají, ukáže 3. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm.

Městská kina Uherské Hradiště, která jsou pořadatelem soutěže, již obeslala všechny základní školy okresu s výzvou, aby se zapojily a poslaly do 8. 11. pětici nejpodařenějších obrázků svých žáků na téma „Šmoulové v Hradišti!“. Děti mají za úkol nakreslit ve škole Šmouly na návštěvě na svém oblíbeném místě v Uherském Hradišti. Kreslit mohou už od pondělí 9. 9.

Vybrané práce žáků (výběr je v režii škol) se následně objeví na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz. Tam také poběží od 12. do 26. 11. veřejné internetové hlasování. V rámci veřejného hlasování o nejlepší práce jednotlivců proběhne současně „soutěž družstev“. Škola (její stupeň) s nejvyšším součtem hlasů svých soutěžících získává prémiovou filmovou projekci dle svého výběru zcela zdarma. Nezávisle na veřejném hlasování vybere nejlepší práce (zvlášť 1. a 2. stupeň) také odborná porota. Vyhlášení výsledků soutěže s předáním cen, která je zároveň vernisáží výstavy prací, se v kině Hvězda uskuteční o měsíc později, v pátek 29. 11. Vítězové se budou moci těšit na sadu volných vstupenek na filmové projekce v kině Hvězda a další hodnotné ceny.

www.peckafilm.uh.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.