28. 3. 2014 | Jaromír Orel

PeckaFilm 4: Hlasujte o nejlepší film dětí z Uherskohradišťska!

Tiskové zprávy
Který tým dětí z Uherskohradišťska natočil nejlepší pohádku? O tom můžete rozhodnout i vy, pokud se zapojíte do veřejného hlasování, které bude probíhat na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz od 1. do 28. dubna

Čtvrté kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm nebude o kreslení či malování. Děti měly tentokrát mnohem těžší úkol - natočit krátký hraný film na téma „Pohádky Jana Wericha“. Který tým dětí z Uherskohradišťska natočil nejlepší pohádku? O tom můžete rozhodnout i vy, pokud se zapojíte do veřejného hlasování, které bude probíhat na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz od 1. do 28. dubna.

Do soutěže přihlásili své práce ZŠ Čtyřlístek Uherské Hradiště, DDM Pastelka Uherský Ostroh, ZŠ Staré Město, ZŠ Jalubí, Filmový klub při ZŠ Březová a Mediální kroužek při ZŠ Březová. „Úkol to byl pro děti nelehký, ale zvládly jej skvěle. Podle zpráv od pedagogů se děti při práci na filmu opravdu skvěle bavily. Některé z nich navíc při této příležitosti objevily své skryté schopnosti a dokonce uvažují o studiu herectví,“ uvádí Jaromír Orel z Městských kin Uherské Hradiště, která jsou pořadatelem soutěže.

Vítězný tým z veřejného internetového hlasování získá pro celou školu (její stupeň) či kroužek nebo Dům dětí a mládeže školní představení zdarma. Vítěz druhého, fundovaného hodnocení odborné poroty se bude moci radovat z filmové kamery. Všechny děti dostanou od Městských kin jako poděkování za účast v soutěži volnou vstupenku na projekci dětského filmu v kině Hvězda.

Slavností premiérová projekce všech soutěžních filmů spojená s vyhlášením výsledků a předáním cen se uskuteční v pátek 2. 5. od 17.30 hodin v sále kina Hvězda. Zváni jsou nejen soutěžící, ale i rodinní příslušníci, přátelé a široká veřejnost. Vstup na tuto akci bude zcela zdarma.

Oficiální webová stránka: http://peckafilm.uh.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.