3. 1. 2019 | Jaromír Orel

Peckafilm: Jurský svět na Slovácku očima dětí ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina

Jubilejního 10. kola dětské kreativní soutěže PeckaFilm, kterou pořádají Městská kina Uherské Hradiště, se zúčastilo celkem 28 týmů ze 7 škol. Děti měly podle příběhu nazvaného "Dvě minuty v Jurském světě" co nejlépe ztvárnit podobu Slovácka během druhohorní Jury formou obrázků, panoramat, prostorových objektů, krátkých videí nebo animací.

Na vyhlášení v pátek  11. 1. v 16:30 v sále kina Hvězda bude na velkém plátně promítnuto všech 113 zaslaných prací. Týmy budou oceněny sadou výtvarných potřeb, jednotlivci získají speciální medaile a sadu volňásků do kina Hvězda . Zváni jsou soutěžící, pedagogové, kamarádi, rodiče, ale i všichni příznivci výtvarna, filmu a fantazie. Vstup na akci, která začíná v 16.30 hodin, je zcela zdarma.

Vítězem veřejného internetového hlasování se stal  tým 5. třídy ZŠ Jalubí se svým vskutku obřím vyobrazením druhohor, a tak získává pro žáky celé školy školní projekci zdarma. V kategorii film získává akční kameru - Jana Mašíčková ZUŠ Uh. Hradiště, pobočka Kunovice za svůj animovaný abstraktní výtvor.

1. místo v kategorii výtvarných prací jednotlivců si podle hlasování odborné poroty (MgA. Alžběta Medlová, Jana Miklášová, Jaromír Orel) zaslouží za svůj akční výkres Kateřina Siláková (ZŠ T. G. Masaryka, Uh. Hradiště - Mařatice - 2. A), 2. místo Daniel Kuča (ZŠ Mařatice - 5. A) a jeho prostorový obraz a 3. místo Anna Zubrová (ZŠ Mařatice - 3. A) se svým promyšleným dílkem.

Jako nejlepší týmovou výtvarnou práci vybrala odborná porota tým ve složení Patrik Hanačík, Jakub Hlavička, Michael Kuča a Matyáš Pudelka (ZŠ Mařatice - 4. A) za parádní prostorovou figuru dinosaura, 2. místo získává technicky zdařilá kolektivní práce žáků 1. stupně ZUŠ Uh. Hradiště, pobočka Kunovice (6-11 let) a 3. místo nápaditý velkoformátový výkres žáků 2. třídy ZŠ Šumice. Z prací 2. stupně se odborná porota rozhodla ocenit obrázkovou sérii sedmáků 2. týmu ZŠ Komenského II, Zlín ve složení Elena Grácová, Hana Horáková, Eliška Březáková a Denisa Lakomá.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.