5. 12. 2013 | Jaromír Orel

PeckaFilm: po Šmoulech budou děti točit film!

Tiskové zprávy
Kde všude se můžou Šmoulové na návštěvě v Uherském Hradišti objevit, ukázalo 3. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm. Další kolo soutěže, kterou pořádají Městská kina Uherské Hradiště ve spolupráci se základními školami, už nebude „jen“ o kreslení či malování

Kde všude se můžou Šmoulové na návštěvě v Uherském Hradišti objevit, ukázalo 3. kolo dětské kreativní soutěže PeckaFilm. Další kolo soutěže, kterou pořádají Městská kina Uherské Hradiště ve spolupráci se základními školami, už nebude „jen“ o kreslení či malování. Děti budou mít tentokrát za úkol natočit krátký hraný film na téma „Pohádky Jana Wericha“.

Krom základních škol se budou moci soutěže tentokrát zúčastnit i různé kroužky při základních školách a kroužky Domů dětí a mládeže. „Jsme si vědomi toho, že natočit krátký film je náročný úkol. Avšak v dnešní době, kdy je technika velmi jednoduchá a dostupná, nikoliv neřešitelný. Účast nám již předběžně potvrdily tři školy,“ uvádí Jaromír Orel z Městských kin. Čtvrté kolo bude oficiálně vyhlášeno 20. 1. 2014, práce budou přijímány do 20. 3. 2014.

Vyhlášení výsledků „PeckaFilm 3: Šmoulové v Hradišti!“ s předáním cen, které bylo zároveň vernisáží výstavy prací, se v kině Hvězda uskutečnilo v pátek 29. 11. Dle veřejného internetového hlasování nejlepší práci nakreslila Tereza Zambalová ze ZŠ Staré Město – 2. stupeň (972 hlasů). Odborná porota vybrala jako nejlepší práci žáků 1. stupně kresbu Kristýny Budačové (ZŠ Uherské Hradiště – Jarošov). Z prací žáků 2. stupně porotu nejvíce oslovil výkres Nikol Maňásková (ZŠ Staré Město). Školní filmové představení zdarma získala, jakožto škola (její stupeň) s největším počtem hlasů svých soutěžících z veřejného internetového hlasování, ZŠ Staré město - 2. stupeň.

Výstava obrázků Šmoulů a Šmoulinek bude v prostorách kavárny kina Hvězda k vidění do konce roku 2013.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.