26. 2. 2013 | Jaromír Orel

PeckaFilm: soutěž o „nej“ kino budoucnosti právě začíná

Tiskové zprávy
Technika jde stále kupředu. Co je v kurzu dnes, nemusí být zítra… Jak bude vypadat promítání filmů za 20 a více let? Budou vůbec existovat veřejné budovy, jako jsou kina, nebo budou fungovat pouze kina domácí

Technika jde stále kupředu. Co je v kurzu dnes, nemusí být zítra… Jak bude vypadat promítání filmů za 20 a více let? Budou vůbec existovat veřejné budovy, jako jsou kina, nebo budou fungovat pouze kina domácí? Budou "in" jenom 4D a 5D projekce? Budou se promítat hologramy? Co všechno budoucnost přinese, nikdo dnes vlastně pořádně netuší, a proto se fantazii žáků škol, které se zúčastní 2. kola dětské kreativní soutěže PeckaFilm meze nekladou! Městská kina Uherské Hradiště, která jsou pořadatelem soutěže, již obeslala všechny základní školy okresu s výzvou, aby se zapojily a poslaly do 20. 3. pětici nejpodařenějších obrázků svých žáků. „V prvním, podzimním, kole soutěžilo 10 škol. Věříme, že do druhého kola se přihlásí i další školy. Téma „kino budoucnosti“ není snadné, ale myslím, že si s ním děti díky své fantazii hravě poradí,“ říká Jaromír Orel z Městských kin.

Práce žáků se objeví na webových stránkách soutěže peckafilm.uh.cz. Tam také poběží od 2. 4. do 30. 4. 2013 veřejné internetové hlasování. V rámci veřejného hlasování o nejlepší práce jednotlivců proběhne současně „soutěž družstev“. Škola (její stupeň) s nejvyšším součtem hlasů svých soutěžících získává prémiovou filmovou projekci dle svého výběru zcela zdarma. Nezávisle na veřejném hlasování vybere nejlepší práce (zvlášť 1. a 2. stupeň) také odborná porota. Vyhlášení výsledků soutěže s předáním cen, která je zároveň vernisáží výstavy prací, se v kině Hvězda uskuteční o měsíc později, v pátek 3. 5. Vítězové se budou moci těšit na sadu volných vstupenek na filmové projekce v kině Hvězda a množství hodnotných cen.

Soutěž PeckaFilm finančně podporuje Česká pojišťovna, a. s.
Za realizaci webu děkujeme firmě Dat, s.r.o.

www.peckafilm.uh.cz
www.mkuh.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.