31. 1. 2013 | Jaromír Orel

Peter Gabriel a jeho Nová krev v kině Hvězda

Tiskové zprávy
Nedostali jste se na koncert Petera Gabriela? Nevadí, kino Hvězda v Uherském Hradišti pokračuje v nabídce projekcí koncertů právě záznamem jeho speciálního Londýnského vystoupení s 46členným orchestrem New Blood v neděli 10. 2. od 19 hodin

Nedostali jste se na koncert Petera Gabriela? Nevadí, kino Hvězda v Uherském Hradišti pokračuje v nabídce projekcí koncertů právě záznamem jeho speciálního Londýnského vystoupení s 46členným orchestrem New Blood v neděli 10. 2. od 19 hodin.

Repertoár orchestru je složený z cover-verzí z Gabrielova alba "Scratch My Back", které obsahuje dnes již klasické písně z celého průběhu jeho sólové kariéry, to vše ve zbrusu nových orchestrálních aranžmá. Gabrielova živá vystoupení jsou pověstná, jeho pódiové charisma a nezaměnitelný hlas se ideálně doplňují se zvukovou paletou orchestru, a vdechují tak notoricky známým písním zcela nové kouzlo. Jak lze u tohoto zpěváka předpokládat, koncertní show je zároveň také vizuální orgií, v níž nechybí animace, výtvarné prvky a vizuální opulence pro podtržení sluchového vjemu a umocnění celkového zážitku.

Peter Gabriel pouze "nepřilepil" líbivý, ale jednolitý a fádní doprovod orchestru ke svým nejznámějším skladbám. Naopak: aby se co nejvíce využilo potenciálu rozsahu nástrojů 46 členného orchestru, rozbili Gabriel a aranžér John Metcalfe písně na jednotlivé částečky rytmů a melodií. Pak pro každou skladbu vytvořili nové individuální party jednotlivým hráčům New Blood Orchestra, jehož název rozhodně není zvolen náhodou.

Nahráno ve vysokém rozlišení ve studiu Hammersmith Apollo v březnu 2011.

Seznam skladeb: Intruder, Wallflower, The Boy In The Bubble, Après Moi, The Drop, Washing Of The Water, The Book Of Love, Darkness, The Power Of The Heart, Biko, San Jacinto, Digging In The Dirt, Signal To Noise, Downside Up, Mercy Street, The Rhythm Of The Heat, Blood Of Eden, Red Rain, Solsbury Hill, In Your Eyes, Don t Give Up, The Nest That Sailed The Sky.

Délka: 162 min. / vstupné: 150 Kč

Oficiální webová stránka
Youtube

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.