9. 12. 2014 |

Podzim Lake Malawi

Pozvánky
Na turné po deseti českých městech se chystá kapela Lake Malawi se zpěvákem Albertem Černým, bývalým frontmanem Charlie Straight. Lake Malawi zároveň vypouští do světa nový videoklip Chinese Trees a finišují na přípravách nového EP alba, které si budou moci fanoušci poslechnout na jaře 2015

Na turné po deseti českých městech se chystá kapela Lake Malawi se zpěvákem Albertem Černým, bývalým frontmanem Charlie Straight. Lake Malawi zároveň vypouští do světa nový videoklip Chinese Trees a finišují na přípravách nového EP alba, které si budou moci fanoušci poslechnout na jaře 2015. První deska Lake Malawi vznikne pod taktovkou londýnského producenta Matta Lawrence, spolupracovníka umělců jako Adele, Mumford & Sons nebo Ellie Goulding.

Kapela LAKE MALAWI svou koncertní šňůru zahájí 22.10 v Olomouci. Po úspěšné festivalové sezóně a vystoupeních na akcích jako Rock for People a Colours of Ostrava, to bude pro hudebníky návrat do klubů. „Koncerty v klubech pro nás mají nezaměnitelnou atmosféru. Osobně se vždycky těším třeba na skladbu Young Blood. Ta právě v klubech díky všem světlům a prostoru dostává tu správnou náladu,“ popisuje frontman kapely Albert Černý.
V Ostravě čeká fanoušky koncert v komorním duchu, což bude v rámci turné výjimkou. ,,Je to jediný koncert, kde si Lake Malawi můžete poslechnout v sedě,” směje se bubeník Pavel Pilch.
Naopak pražský koncert bude ve srovnání s ostatními koncerty mnohem větší. ,,Na pražském koncertu si dáme obzvlášť záležet. Nechte se překvapit," říká Černý. Fanoušci se mohou těšit i na některé skladby Charlie Straight. „Určitě zahrajeme třeba Coco. Mám k té písničce pořád silný vztah.“ dodává.

Termíny koncertů:

Lake Malawi vypustí do světa i nový videoklip Chinese Trees. Tento singl bude součastí plánovaného alba. ,,Tahle písnička mě dokáže hodně pozitivně namotivovat. Je to jakobych si sundal batoh, mávl křídly a roztletěl se!" popisuje novou skladbu Černý. Chinese Trees kapela natočila v londýnském studiu s producentem Mattem Lawrencem.

LAKE MALAWI hrají ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Patrick Karpentski (kytara), Jeroným Šubrt (basa, klávesy) a Pavel Pilch (bicí). Po vydání prvního singlu Always June jste kapelu mohli slyšet například v rádiovém rozhovoru s BBC London, na festivalech Colours of Ostrava nebo Rock for People. V červnu si management Thirty Seconds to Mars vybral Lake Malawi jako předskokany na jejich pražský koncert. V současné době převážně třinecká kapela pracuje na první desce s londýnským producentem Mattem Lawrencem (Adele, Mumford & Sons, Ellie Goulding), který stojí také za zvukem aktuálního singlu Chinese Trees. Kapela plánuje vydat první EP na jaře 2015.Logem kapely je vlnovka, která je společně s názvem inspirována písní Calgary Bon Ivera. Umělci, ke kterým se kapela Lake Malawi otevřeně hlásí, jsou Baths, Bombay Bicycle Club, Bon Iver, Beck, Coldplay, Everything Everything, Foals, Jinja Safari, Phoenix, Tame Impala & Teenage Fanclub.

www.lakemalawimusic.com
www.facebook.com/lakemalawimusic

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.