7. 4. 2014 |

Pojedeme k moři: debut Jiřího Mádla s delegací ve Hvězdě

Tiskové zprávy
"Pojedeme k moři" má být filmem pro celou rodinu a pro ty, kteří neztratili dar dětského pohledu na svět. Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi

Herecký idol mladých dívek a žen Jiří Mádl debutuje jako režisér a scenárista. Film „Pojedeme k moři“ představí Mádl osobně spolu s představitelem hlavní role Petrem Šimčákem a producentem Miloslavem Šmídmajerem v sobotu 12. 4. od 18 hodin v kině Hvězda Uherské Hradiště. Ještě předtím od 17.30 se ve foyer kina zúčastní autogramiády k filmu.

„Pojedeme k moři“ má být filmem pro celou rodinu a pro ty, kteří neztratili dar dětského pohledu na svět.Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže!

Mádl umístil příběh do svých rodných Českých Budějovic, kde se také natáčelo. Velké část záběrů se točila v bytě Mádlovy matky. Hlavního hrdinu hraje Petr Šimčák, jeho kamaráda Jan Maršál, do rolí dospělých Mádl obsadil Ondřeje Vetchého, Lucii Trmíkovou, Michaelu Majerníkovou či Jaroslavu Pokornou. Film je výjimečný nejen příběhem, ale i režijním uchopením – je celý vyprávěný pohledem jedenáctiletého kluka, který si svůj příběh režíruje i natáčí. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo…. Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. Film o dospívání a o odvaze dospět.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.