19. 9. 2020 | Jaromír Orel

Popelka, pilot RAF a moderní tanec s předtančením ZUŠ

Tiskové zprávy
Městská kina

Kino Hvězda v Uherském Hradišti zahájí sérii baletních programů v neděli 27. 9. moderním tancem. Interpretace klasické pohádky Popelka choreografem Matthewem Bournem je vzrušujícím milostným příběhem, zasazeným do Londýna během 2. světové války.

Před projekcí, vystoupí od 15:45 v sále žákyně tanečního oboru ZUŠ Uherské Hradiště, pobočky Staré Město pod vedením Jarmily Krystoňové v choreografiích Nikia (Ludwig Minkus), Višnička (A. Khachaturian), Španělský tanec (Gipsy Kings) a Pocit (D. Lewis). Pořadem budou provázet žáci literárně dramatického oboru ZUŠ Uherské Hradiště pod vedením Radmily Mrázové.

Náhodné setkání má za následek magickou noc pro Popelku a jejího bouřlivého mladého pilota RAF. Beznadějně se do sebe zamilovali, ale budou rozděleni hrůzami Blitzu... O hudební doprovod se stará šedesátičlenný orchestr. S nádhernými kostýmy a scénami Leza Brotherstona, který za své originální návrhy získal cenu Oliviera, osvětlením Neila Austina a video projekcí navrženou Duncanem McLeanem, se jedná o opravdu výjimečné představení moderního tance.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.