28. 8. 2013 | Vítěslav Chromek

Poslední koncert letošního Buchlovského hudebního léta

Tiskové zprávy
Charlie Straight + Čankišou v Amfiteátru v Buchlovicích

Charlie Straight

Kapela Charlie Straight na pomezí popu a indie vznikla v roce 2006 v Třinci (ČR). Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí). Mají hodně blízko k hudební scéně v Británii.

V roce 2007 je objevil na serveru Bandzone.cz objevil producent Michal Novák a o tři roky později získali tři ocenění Anděl za debut She’s a Good Swimmer (2009); Objev roku, Videoklip roku (Platonic Johny) a Deska roku. V roce 2010 a 2011 získala kapela cenu MTV European Music Award v kategorii Best Czech/Slovak Act. Charlie Straight uspěli v roce 2011 i v anketě popularity Český Slavík v kategorii MTV videoklip roku. Zlatou sošku si odnesli za klip Schoul beauty queen.

Nejúspěšnějším rokem pro kapelu byla sezóna 2012. Charlie Straight vydali své druhé album s britským producentem Guyem Fixsenem. Deska, která se natáčela ve Švýcarsku, nese název Someone With a Slow Heartbeat. Prvním singlem desky byla skladba Coco, druhým píseň Someone With a Slow Heartbeat. Charlie Straight v roce 2012 koncertovali v polské Vratislavi v rámci Eura 2012, v Německu, Francii,v Bruselu a Vídni. Největším úspěchem pro ně byla dvě vystoupení v Českém olympijském domě v Londýně a jeden samostatný koncert na festivalu mladých kapel, také v britské metropoli.

Čankišou

Sedmičlenná kapela Čankišou pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Ty se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej. Čankišou se svou fůzí různých etnických vlivů na rockovém základě a bohatou sbírkou exotických nástrojů projeli svět od ostrova Réunion v Indickém oceánu až po Pakistán.

Vstupenky v síti Ticketportal nebo na místě před koncertem.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.