26. 5. 2013 | Kateřina Kamrlová

Pozvánky na akce Slováckého muzea

Pozvánky
Tentokrát se nám sešlo hned několik pozvánek na akce pořádané Slováckým muzeem

Od myšlenky k realizaci expozice Muzea vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici

Ve čtvrtek 30. května proběhne v Přednáškovém centru Slováckého muzea (areál bývalých kasáren) od 17 hodin přednáška s názvem Od myšlenky k realizaci expozice Muzea vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici. Přednášet bude PhDr. Jan Souček a představí například tyto tematicke okruhy: situace v otázkách muzeí v přírodě v polovině šedesátých let 20. století, plány na celomoravské muzeum v přírodě (doc. dr. L. Kunz, CSc.), zrod myšlenky na muzeum v přírodě ve Strážnici, významné osobnosti podílející se na tvorbě koncepce a následné realizaci muzea v přírodě ve Strážnici, vývoj koncepce strážnického muzea v přírodě až po realizovaný projekt, současný stav a upřesňování i doplňování koncepce v posledních letech. Vstup na přednášku je volný.

Galerii ozdobí kytičky

Při příležitosti Mezinárodního dne dětí pořádá Slovácké muzeum v Uherském Hradišti společně s Nadací Synot v prostorech galerii v Otakarově ulici v pátek 31. května od 9 do 15 hodin, Kytičkový den. Děti a žáci mateřských a základních škol budou podle své fantazie tvořit květiny, kterými vyzdobí nádvoří galerie.

Den dětí – Putování s Cyrilem a Metodějem

V neděli odpoledne 2. června zve Středisko volného času KLUBKO Staré Město, p.o. a Slovácké muzeum v Uherském Hradišti všechny děti i dospělé na Den dětí – Putování s Cyrilem a Metodějem. Přijďte strávit netradiční odpoledne plné zábavných úkolů a soutěží s aktuálním tématem blížícího se 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Cena – 20,- Kč/dítě (možný vstup do Památníku Velké Moravy dle platného ceníku). Program bude probíhat na zahradě Památníku Velké Moravy ve Starém Městě od 14 do 17 hodin.

Namaluj letadlo!

V loňském roce Slovácké muzeum v Uherském Hradišti vyhlásilo druhý ročník výtvarné soutěže Namaluj letadlo!. Svá díla do ní zaslalo 330 mladých výtvarníků ze základních škol i dětských domovů a odborná porota z nich vybrala tři nejlepší ve dvou věkových kategoriích, přičemž dalším pěti udělila zvláštní ocenění. Porotkyně neměly vůbec lehký úkol, neboť zdařilých prací bylo v obou kategoriích více než pouhých deset, které se dostaly do užšího finále. Ostatně o tom svědčí i dalších pět zvláštních ocenění. S tématem „Létání“ si soutěžící poradili doslova hravě – s fantazií, nápaditostí, radostí i vtipem. Nejen ty vítězné, ale dalších šest desítek maleb a kreseb se stanou exponáty výstavy, jejíž vernisáž a zároveň předání cen vítězům proběhne 2. června 2013 v 15 hodin v Leteckém muzeu Kunovice.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.