16. 9. 2013 | Jaromír Orel

Pravda o Jiřím Krejčíkovi pohledem Pavla Taussiga

Tiskové zprávy
Hrou osudu mohl být válečným pilotem, stal se však jedním z nejvýznamnějších režisérů a scenáristů české kinematografie. K nedávnému úmrtí Jiřího Krejčíka připravilo kino Hvězda v Uherském Hradišti na čtvrtek 19. 9. od 16 hodin tematický pořad

Hrou osudu mohl být válečným pilotem, stal se však jedním z nejvýznamnějších režisérů a scenáristů české kinematografie. K nedávnému úmrtí Jiřího Krejčíka připravilo kino Hvězda v Uherském Hradišti na čtvrtek 19. 9. od 16 hodin tematický pořad, jímž diváky provede známý pražský filmový historik Pavel Taussig. Promítnuta bude ceněná Glorie ze snímku O věcech nadpřirozených a dále pak dokument České televize Vzkaz Jiřího Krejčíka. Taussig poté v knihovně BBB představí svou novou knihu.

Jméno Jiřího Krejčíka (*1918) znají nejen diváci filmů Týden v tichém domě, Penzion pro svobodné pány, Svatba jako řemen či z filmu Božská Ema. Jeho tvář znají z role nenasytného řezníka ve Slavnostech sněženek a také profesora kardiologie Stárka v Pelíšcích. Vytvořil dnes už legendární inscenaci O’Caseyho Penzión pro svobodné pány, která byla na repertoáru divadla celkem 16 let. Byl znám svými názory o zmizelé morálce, etice a dobrých mravech, které ve svém kodexu ukládá zákon a které ani česká politická elita nedodržuje.

Setkání s Pavlem Taussigem a jeho novou knihou Neznámí hrdinové - Pohnuté osudy pro veřejnost se uskuteční ve čtvrtek 19. 9. od 18.30 hod. v knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana. O den později zavítá Taussig se svou knihou také do uherskohradišťského gymnázia.

http://www.csfd.cz/tvurce/1525-jiri-krejcik/
http://www.csfd.cz/tvurce/49552-pavel-taussig/

Setkání s Pavlem Taussigem a jeho novou knihou Neznámí hrdinové - Pohnuté osudy Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana Uherské Hradiště, čtvrtek 19. 9. 18.30 hod. Vstup zdarma.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.