28. 2. 2019 | Jaromír Orel

Pro velký úspěch Hvězda reprízuje Metallicu i Dalího

Tiskové zprávy
Městská kina

S výjimečným zájmem se v únoru v uherskohradišťském kině Hvězda setkala projekce koncertu Metallicy z Nimes a novinkový dokument o Salvadoru Dalím.

Kino se proto rozhodlo dát ještě jednu šanci těm, kteří se do kina nedostali. V úterý 5. 3. od 18 hodin bude sálem dunět koncert Metallicy a ve středu 6. 3. od 20 hodin mohou příznivci výtvarna putovat životem a dílem Salvadora Dalího.

V mystickém prostředí starořímské arény duní prověřené metalové skladby Metallicy. Starořímský amfiteátr v Nimes je jedním z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů. I za bílého dne a bez lidí sálá z tohoto architektonického monumentu genius loci. Což teprve večer, kdy tmu prořezává palba světel a ohňů, kdy řvoucí dav chlapů a holek vyvolává jména „gladiátorů novodobých". Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich vstupují do arény za tónů filmové hudby Ennia Morriconeho!

Dalího rozjímání nad sebou samým, Gala, výprava za jeho díly, vztahy s rodinou - to vše nás, skrze obrazy a dokumenty, z nichž některé nebyly dříve publikovány, přivádí blíže k umělci, jemuž se podařilo vytvořit originální osobnost, která je sama o sobě uměleckým dílem. Přibližte se Dalímu a jeho vlastním vesmírům, zjistěte jak se formovala nesmrtelnost génia. 

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.