22. 9. 2014 |

Radim Špaček představí nový český film Místa

Tiskové zprávy
Nový český film o nástrahách mládí na maloměstě do kina Hvězda osobně přijede uvést režisér Radim Špaček, a to 23. září ve 20.00 hodin

Nový český film o nástrahách mládí na maloměstě do kina Hvězda osobně přijede uvést režisér Radim Špaček, a to 23. září ve 20.00 hodin. „Neokoukaní herci jsou takový můj trademark a doufám, že se to po Poutech povedlo i v novém filmu.“, říká tvůrce, kterého možná někteří z herců nové generace budou do Hradiště doprovázet.

Ve filmu si jednu z hlavních rolí zahrál mladý Vladimír Polívka. Devatenáctiletým klukům Adamu a Markovi (Jan Cina) začíná být jejich rodiště těsné. Potkávají záhadnou Annu, dceru místního prominenta, načež se před nimi začínají odhalovat temné spodní proudy zdánlivě nudného a usedlého města.  Děj se odehrává v 90. letech. „Pro mě jsou Místa především příběhem o mladých lidech, kteří vstupují do světa dospělých – a ten bývá často plný sobectví, podrazů a krutosti, o čemž se naši hrdinové záhy přesvědčí na vlastní kůži,“ tvrdí Radim Špaček, který už má na kontě velmi úspěšný film Pouta (2010), ke kterému napsal scénář stejně jako k Místům Ondřej Štindl a který získal několik Českých lvů. Více se o vzniku snímku, ale také o režisérovi původem z Ostravy, se můžete dovědět při uvedení před, případně na debatě po filmu.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.