13. 12. 2020 | Josef Kubáník

Ředitel Slováckého divadla Bartoš ve funkci skončil

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo

Přesně po 101 dnech skončilo působení Jaroslava Bartoše ve funkci ředitele Slováckého divadla. Rezignoval ve čtvrtek 10. prosince 2020. Rada města Uherské Hradiště, zřizovatele divadla, jeho rezignaci přijala.

„Bohužel nedošlo ke vzájemnému porozumění mezi panem ředitelem a jeho týmem, což vyvrcholilo jeho odchodem,” řekl k situaci stručně mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že pro divadlo je momentální prioritou zklidnění vášní a pokračování v práci. „I přes všechny potíže jsme se pustili do přípravy tří inscenací - muzikálu Jesus Christ Superstar, klasiky Tři sestry a pohádky Lichožrouti. Nejvíce si přejeme, abychom je co nejdříve představili těm, pro které divadlo děláme především, tedy divákům a jsem přesvědčený, že se nám to pod vedením nové paní ředitelky bez problémů podaří,” dodal mluvčí.

Aby bylo zajištěno řádné fungování příspěvkové organizace, jmenovala Rada města prozatímní ředitelkou uherskohradišťské scény Libuši Habartovou, vedoucí Útvaru interního auditu Městského úřadu Uherské Hradiště. Ta před několika lety v této instituci prováděla hloubkový audit a jeho fungování zná velmi dobře. „Slovácké divadlo má dlouhodobě funkční tým plný odborníků na svých místech. Proto věřím, že se nám společně podaří aktuální nepříjemnou situaci brzy zvládnout,“ uvedla nynější ředitelka divadla Libuše Habartová.

Vypsání nového výběrového řízení na pozici ředitele Slováckého divadla projedná Rada města Uherské Hradiště na své první řádné schůzi v lednu 2021.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.