22. 5. 2013 | Josef Kubáník

Rychlé šípy uvidí 100.000. divák!

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo si může připsat další rekord. Po nejvyšším počtu předplatitelů mezi českými činoherními soubory, jež překročilo závratných 8000, přichází s dalším omračujícím číslem

Slovácké divadlo si může připsat další rekord. Po nejvyšším počtu předplatitelů mezi českými činoherními soubory, jež překročilo závratných 8000, přichází s dalším omračujícím číslem. Během jednoho z prvních dvou prázdninových dnů přivítají divadelníci jubilejního 100.000. diváka, který na vlastní oči uvidí slavné Rychlé šípy.

„Jako každý rok, tak i letos přivítáme prázdniny hraním pod širým nebem,“ říká ředitel slovácké scény Igor Stránský. „Tentokrát to ale bude výjimečné. Představení 1., nebo 2. července uvidí neuvěřitelný 100.000. divák. Nikdy by mě nenapadlo, že budu svědkem něčeho takového,“ září spokojeností a pýchou na své herce ředitel Stránský a připomíná, že rekord drží i počet repríz komedie. V příštím roce by měly příběhy Mirka Dušína a jeho kamarádů dosáhnout 400.

Režisér Robert Bellan Rychlé šípy nastudoval i v jiných divadlech, nikde ale neměly takový úspěch a nikde se nehrály tak dlouho – Slovácké divadlo na podzim oslaví třináct let od premiéry. „Hradišťští herci jsou výjimeční. Mají nadevšecko rádi svoje divadlo, splní režisérovi ty nejstřelenější přání, všechno dělají s nadsázkou a kulišáckým úsměvem a navíc milují diváky. Tohle je odlišuje od ostatních herců v ostatních divadlech. Díky tomu jsou tak oblíbení,“ vysekl hercům poklonu režisér Bellan.

A diváci? Před několika týdny si za herci přišla nechat podepsat knížku Rychlých šípů Bohdana Snopková a přiznala se, že komedii o Mirkovi Dušínovi a jeho kamarádech ten večer viděla už po dvacáté. Brzy poté, co se informace objevila na divadelním facebooku se k ní začali přidávat další. „Jé a já myslela, že tím, že jsme se sestrou byly na Rychlých šípech jedenáctkrát, jsme přeborníci. „Ta energie, která z herců jde k nám divákům je jako droga. Táhne nás do divadla pořád znova. Jsme pak nabití silou a neuvěřitelnou chutí pustit se do čehokoliv,“ vyznala se z lásky k inscenacím Slováckého divadla a Rychlých šípů zvlášť pětatřicetiletá Jiřina Svobodová.

Divadelníci začali vstupenky na Rychlé šípy pod širým nebem, kde jubilejního diváka přivítají a náležitě odmění, prodávat před několika dny. Zájem je opět velký, v pokladně zbývá poslední stovka volných lístků

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.