13. 11. 2020 | Jaromír Orel

S On-line kinem Hvězda na premiéry a speciality

Tiskové zprávy
Městská kina
Moje Kino Live

Skoro všechno je zavřeno, ale přístup k zajímavým filmovým titulům a speciálním programům nikoliv. Městská kina Uherské Hradiště nabízejí svým divákům možnost udělat si každý den kino doma prostřednictvím projektu Moje kino LIVE.

V týdnu od 16. 11. bude na programu drsné drama Berani, úspěšný film Havel, emocemi naplněné Genesis a komedie Neviditelné a Víkend na chatě. V sobotu od 19:00 mohou diváci „zažít“ zakončení festivalu Mezipatra. Neděle bude patřit petrohradské Ermitáži, tedy výtvarnému umění. Kromě Mezipater streamy začínají vždy ve 20:30. Vstupné na všechny filmy tohoto týdne je jednotné – 100 Kč. Sledujte aktuální program on-line kina na webu www.mkuh.cz!

Pondělí 16. 11. bude patřit islandsko-dánskému filmu Berani o dvou bratrech, kteří spolu už 40 let nepromluvili ani slovo, a jediné, co oba sdílejí, je láska k ovcím. Nechybí mu nic, co mají fanoušci islandských filmů rádi: syrové prostředí, ironie a absurdní humor, umně vklíněný do žánru dramatu.

Úterní státní svátek mohou diváci oslavit snímkem Havel, který při své předchozím uvedení v on-line kině, zaznamenal dosud nejvyšší návštěvnost. Film přináší příběh jedné z nejvýraznějších osob naší historie Václava Havla z jeho disidentských dob, kdy ještě nebyl slavnou osobností.

Oceňovaný kanadský režisér Philippe Lesage Genesis (18. 11.) ve svém komplexním a mimořádně emotivním filmu využívá netradiční strukturu, aby zachytil traumata dospívání a prvních lásek. Nelineární vyprávění následuje tři vzájemně propojené zkušenosti protkané tragédií a kosmickými náhodami.

Citlivá a empatická komedie Neviditelné (19. 11.) vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou.

Stará láska nerezaví a dávné křivdy se jen tak nehojí – rčení jehož pravdivost stoupá s mírou vypitého alkoholu. Finská komedie Víkend na chatě o partě přátel, která se po letech znovu schází na chatě na víkendové oslavě 35. narozenin, vás o tom přesvědčí v pátek 20. 11.

Festival Mezipatra online bude zakončen slavnostním živým přenosem v sobotu 21. 11. od 19:00. K vidění bude filmový muzikál Pacient nula a následovat bude párty formou online DJ setu. Vstupenka platí pro všechny 3 části programu. Přijďte si užít co nejvěrnější festivalové prostředí online, z pohodlí domova!

Na neděli 22. 11. bude připraven dokument Ermitáž – síla umění. Oscarový herec Toni Servillo (Velká nádhera) provází velkolepým dokumentárním filmem a vypráví tak příběh, který se postupně za 250 let odehrál na chodbách slavného muzea i v ulicích magického Petrohradu.

Jak funguje on-line kino? Vyberte si film a on-line zakupte vstupenku. Odkaz na stream vám pošleme do e-mailu uvedeného při koupi vstupenky. Vytvořte si dobré domácí podmínky pro rodinou projekce nebo se setkejte s kamarády. Cena vstupenky činí většinou 100 Kč, ale srdcaři a kinofilové, kteří chtějí podpořit své kino, mohou poslat také 200 Kč nebo 500 Kč (je třeba vybrat jako "slevy").

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.