5. 10. 2013 | Jaromír Orel

S Pohodáři na východ Arabského poloostrova

Tiskové zprávy
Zavítáte-li v úterý 8. 10. v 18.00 hodin do kina Hvězda Uherské Hradiště na komentovanou projekci a besedu pod názvem Východ Arabského poloostrova - Sultanát Omán, seznámíte se díky Pohodářům z Pelhřimova s exotickou zemí sultána Qaboose bin Saida

Zavítáte-li v úterý 8. 10. v 18.00 hodin do kina Hvězda Uherské Hradiště na komentovanou projekci a besedu pod názvem Východ Arabského poloostrova - Sultanát Omán, seznámíte se díky Pohodářům z Pelhřimova s exotickou zemí sultána Qaboose bin Saida. Zdejší neuvěřitelný hospodářský růst v kontrastu s místy až mimozemsky vypadající a nedotčenou přírodou učinil z tohoto koutu naší planety magnet přitahující stále více lidí z celého světa. „Rozhodli jsme se o tomto kulturně a klimaticky odlišném a nepříliš hustě obydleném kusu mnohotvárné pouště, barvitých hor a svěžích oáz podat audiovizuální, naučně zábavnou výpověď dříve, než jej udusí ničím nezastavitelná a strašlivě nudná globalizace světa,“ vysvětlují Pohodáři Pelhřimov, jejichž pořady se těší díky skvělému zpracování již několik velké oblibě po celé České republice.

O den později, ve středu 9. 10. od 20 hodin, promítne navíc kino Hvězda film s tématikou Blízkého východu Omar. Mladého pekaře Omara dělí od jeho tajné lásky Nadji zeď, která přetíná území Palestiny. Kvůli práci, rodině či lásce ji denně přelézají stovky mužů. Stejně jako Omar přitom často uhýbají kulkám dozorců… Drsný a realistický snímek byl celý natočen v Palestině a obsahuje autentické, pro Středoevropana mnohdy exotické záběry tamního prostředí.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.